امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88902
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دانه درشت‎های اتفاقات امروز در روند رای‌گیری انتخابات افغانستان، نشان از آن ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دانه درشت‎های اتفاقات امروز در روند رای‌گیری انتخابات افغانستان، نشان از آن دارد که در مجموع دومین دور انتخابات افغانستان به شکل بایسته‎ای برگزار شد و مهمتر اینکه امنیت روند اخذ رای‎ رضایت‎بخش بود و در عین حال طرح‎های تروریستی مجالی برای اجرایی شدن نیافتند.

طرح‎های تروریستی زیادی مجال اجرا نیافتند

طبق گزارش‎های امنیتی رسانه‎های افغانستان، در جریان روند رای‎گیری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور، طرح‎های تروریستی زیادی بوسیله نیروهای امنیتی افغان پیش از اجرایی‎شدن بی‎اثر شدند.

با این حال در نتیجه 150 حمله تروریستی در نقاط مختلف افغانستان که به سرعت، واکنش نیروهای امنیتی افغان را در پی داشت؛ در مجموع 9 نفر جان باختند و 99 نفر دیگر زخمی شدند.

گفته می‎شود حال اکثر زخمی‎هایی که به بیمارستان‎ها انتقال یافته‌اند، نگران‎کننده نیست؛ زیرا زخم‌های سطحی برداشته‌اند.

12 هزار پلیس زن در تأمین امنیت انتخابات سهم گرفتند

شمار تمامی نیروهای امنیتی افغان که در تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نقش‎آفرینی کردند، به 400هزار نفر می‎رسید که در این میان 12 هزار پلیس زن در تأمین امنیت این انتخابات سهم گرفتند.

6 هزار و 365 مرکز رای‎گیری فعال اعلام شد

بر اساس گفته‎‎های مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در سراسر این کشور 6 هزار و 365 مرکز رای‎گیری که حدود 21 هزار و 360 محل‎ اخذ رای را شامل می‌شد، از سوی کمیسیون انتخابات این کشور فعال اعلام شد.

این در حالی است که شماری از مراکز یاد شده از جمله 120 مرکز رای‎گیری از آغاز صبح امروز امکان بازشدن نیافتند و در سایر مراکز روند رای‎گیری در فضای نسبتا امنی برگزار شد.

همچنین تهدیدات امنیتی مانع مشارکت و یا کاهش آن تاثیری نداشتند.

میزان مشارکت کمتر از دور اول انتخابات بود اما روند رای‎گیری سریع و منظم برگزار شد

هرچند شمار دقیق شرکت‎کنندگان امروز در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هنوز مشخص نشده، اما مسئولان کمیسیون‎های انتخاباتی گفته‌اند که میزان مشارکت نسبت به دور اول انتخابات، کمتر بوده ولی روند رای‎گیری سریع و منظم برگزار شده است.

نتایج نهایی دومین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان 31 تیرماه سال جاری اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها