امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88912
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 60
بابک نیک‌طلب شاعر کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مجموعه شعر «تا خیابان ...

بابک نیک‌طلب شاعر کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره مجموعه شعر «تا خیابان خوشبخت»، بیان داشت: این مجموعه شعر سال 89 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای مخاطبان نوجوان منتشر شد که به زودی چاپ دوم آن نیز روانه بازار نشر می‌شود.

وی عنوان کرد: مجموعه شعر «تا خیابان خوشبخت» شامل 13 شعر با موضوعات اجتماعی است که از عناوین آن می‌توان به «از این سفر»، «یادگار مهربانی‌ها»، «در کوچه خاطرات»، «امید بهار»، «فردا فرصت پرگشودن»، «سرو کهنسال»، «پیغام گل»، «به رنگ آبی دریا» و «هوای تماشا»،‌اشاره کرد.

نیک‌طلب درباره مجموعه شعر «هم این قشنگ هم اون قشنگ»، گفت: این مجموعه نیز دربردارنده حدود یازده قطعه شعر با موضوعات مختلف نظیر رویدادهای طبیعی و عاطفی در قالب‌های غزل، مثنوی، چهارپاره و نیمایی است که با زبان محاوره برای مخاطبان خردسال سروده شده است.

به گفته وی، مجموعه شعر «هم این قشنگ هم اون قشنگ» اکنون مراحل پایانی چاپ را طی می‌کند و احتمال اینکه تا مهر سال جاری از سوی نشر «پیدایش» منتشر شود، وجود دارد.

بر اساس این گزارش، بابک نیک‌طلب متولد سال 1346 در تهران است که از شانزده سالگی به سرودن شعر پرداخته و آثارش از سال 1364 در کتاب‌ها و مطبوعات مختلف منتشر شده است؛ وی دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه پیام‌نور تهران است.

از این شاعر تاکنون مجموعه شعرهایی همانند «پیشواز روشنی»، «نردبانی از ستاره»، «تا خیابان خوشبخت» و «عروس آسمون» منتشر و روانه بازار نشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها