امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88914
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 76
سید محمود حسینی؛ مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان قم وضعیت نشر در دوران کنونی را مناسب ندانست و اظهار داشت: در حال حاضر بیماری اقتصادی صنف ...

سید محمود حسینی؛ مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان قم وضعیت نشر در دوران کنونی را مناسب ندانست و اظهار داشت: در حال حاضر بیماری اقتصادی صنف ناشران را هم درگیر خود کرده است.

وی در توضیح بیشتر ابراز داشت: احتمال اینکه با توجه به وضعیت کنونی برخی از ناشران و کتابفروشان ورشکسته شوند وجود دارد حتی ممکن است اولین ورشکسته خود تعاونی قم باشد.

حسینی در ادامه به تلاش‌های فراوان اشاره اما به این نکته تاکید کرد که در حال حاضر هیچ فعالیتی نداریم چرا که برنامه مشخصی وجود ندارد، حتی برای برپایی نمایشگاه هم بلاتکلیف هستیم، برنامه‌ریزی خاصی در صنف و وزارت ارشاد و خاصه معاونت فرهنگی وجود ندارد و ما بلاتکلیفیم.

مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان قم در پاسخ به اینکه مشکلات را به آقای صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد منتقل کرده‌اید، بیان کرد: اتفاقا آقای صالحی هفته گذشته به قم آمدند و طی نشستی مشکلات را مطرح کردیم. ایشان هم قول مساعد دادند و بحث‌هایی پیرامون کتب ارزشمند، نمایشگاه و... مطرح شد اما همچنان بلاتکلیف هستیم و این سخنان منجر به انعقاد قراردادی نشد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما تشکلی 26 ساله هستیم و از سویی تعاونی تمام ناشران قم را تحت پوشش قرار می‌دهد و 1200 پروانه نشر در حال فعالیت هستند، گفت: وضعیت کنونی برای نشر مناسب نیست و رکود و بی برنامه‌ای مشهود است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها