امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88916
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهرهای نهاوند، تویسرگان، کرمان، زاهدان، ملایر، رشت و نجف آباد از امروز گردهمایی سالانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهرهای نهاوند، تویسرگان، کرمان، زاهدان، ملایر، رشت و نجف آباد از امروز گردهمایی سالانه فیلمسازان و عکاسان خود را آغاز کردند و از فردا سنندجی‌ها و شیرازی‌ها نیز به این جمع می پیوندند.

برگزاری نمایشگاه عکس و ورک شاپ و همچنین نمایش فیلم‌های کوتاه و نقد و بررسی آثار (عکس و فیلم) برنامه‌هایی است که در تمامی گردهمایی‌ها دنبال می‌شود.

بنابراین گزارش در هشتمین گردهمائی هنرمندان «تویسرگان» 33 فیلم کوتاه از 27 فیلمساز و 33 عکس از 17عکاس نمایش در خواهد آمد و آثار به نمایش رسیده نقد و بررسی خواهند شد.

همچنین در طول برگزاری همایش،3 ورکشاپ آموزشی تدوین، تصویربرداری و عکس با حضور «امید وفایی» و «مصطفی حسنوند» بر پا می شود.

چهارمین گردهمایی سالانه فیلمسازان وعکاسان انجمن سینمای جوان «کرمان» با برگزاری ویژه برنامه های متعددی امروز افتتاح می‌شود. نمایش26 فیلم و به همراه نمایش آثار فیلم اولی‌ها بخشی از برنامه های گردهمایی هنرمندان کرمانی است.

فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر میزبان هنرمندان «ملایری» در گردهمایی آن‌ها خواهد بود و نمایشگاه عکس آنها، حاصل عکاسی گروهی سفر به روستای سنتی کیکله ملایر است که 18 تن از عکاسان انجمن ملایر 36عکس را خلق کردند.  

در این ایام کارگاه تخصصی عکس برگزار خواهد شد و در این کارگاه‌ کتاب «اتاق»  نوشته روش رولان بارت و آثار «مایکل لنگفرد» نقد و بررسی می‌شود و ورک‌شاپ عکس «مقایسه نوع تصویرسازی درعکس معاصر» توسط استاد میر شاهولد تدریس خواهد شد.

بنابراین گزارش از امروز و با حضور «خسرو معصومی، «اسماعیل براری» و «مجید فهیم خواه» گردهمایی های فیلمسازان و عکاسان رشت آغاز می‌شود.

برگزیده فیلم‌های کوتاه سی امین جشنواره سراسری سینمای جوانان ایران، نمایش فیلم‌ها و تولیدات هنرجویان سینمای جوان دفتر رشت، مرور بر آثار انیمیشن جهان، چشم انداز سینمای مستند هلند (جاودانه های برت هانسترا)، چشم انداز سینمای یو نان، چشم انداز سینمای کوتاه فرانسه (گنجینه‌های فیلم خانه‌ای)، مرور برآثار یک فیلمساز گیلانی (شهریار پورسیدیان) آثاری هستند که برای هنرجویان رشت، نمایش داده خواهند شد.

همچنین نمایشگاه عکس 30 اثر از20 عکاس با موضوع آزاد در سالن مارلیک مجتمع خاتم الانبیا (ص) برگزار می شود.

در گردهمایی «نجف آبادی‌ها» 40 فیلم‌ از فیلمسازان نجف آباد، تهران، لهستان، نروژ، اردن، انگلستان به نمایش می‌رسد و در پایان هر روز جلسات نقد و بررسی آثار با حضور اساتید برجسته نجف آبادی برگزار خواهد شد.

همچنین 40 فیلم کوتاه از 25 فیلمساز، به همراه 25 عکس از 11 عکاس در هشتمین گردهمایی فیلمسازان و عکاسان «نهاوندی» به نمایش می‌رسد و فیلم‌های تولیدی فیلمسازان نهاوند طی سه جلسه در ساعت 19 روزهای برگزاری گردهمایی نقد و بررسی خواهند شد.

بنابراین گزارش، در این هفته تعداد 30 فیلم و 50 عکس از عکاسان و فیلمسازان زاهدان به نمایش گذاشته می شود.

اختتامیه نیز در تاریخ 29 خرداد برگزار و در این مراسم از «افشاری پور» مسئول سابق انجمن و تعدادی از عکاسان و فیلمسازان تقدیر و تشکر بعمل خواهد آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها