امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88917
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس چند سالی است که روزهای آخر خرداد به عنوان یکی از خاطرات تلخ ملت ایران در ذهن ها و تقویم ها ثبت شده است. روزهایی که ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس چند سالی است که روزهای آخر خرداد به عنوان یکی از خاطرات تلخ ملت ایران در ذهن ها و تقویم ها ثبت شده است. روزهایی که یادآور فتنه عبرت آموز سال 88 است. بعد از اوج گرفتن آشوب فتنه گران در سال 1388 و وارد آوردن خسارات مادی و معنوی بسیار به کشور و ملت بسیاری از اهالی متعهد موسیقی نیز علیه فتنه گران با مردم همصدا شدند.

آنچه در پی می آید؛ موسیقی های تولیدی در باشگاه ترانه وموسیقی راه  با موضوع فتنه است. مجموعه ای که خود از رویش های فتنه در حوزه موسیقی است.

قاسم افشار، حامد زمانی، فریدون بیگدلی، محمد عبدالحسینی، امیرحسین سمیعی و عباس کیهانی از خوانندگان توانمندی بوده اند که با صدای مردم علیه فتنه گران همراه شده اند.

در این مجموعه، بر روی شعرها و ترانه هایی از محمدکاظم کاظمی، امید مهدی نژاد، حسین شهرستانی، محمدمهدی سیار، حمید درویشی و… آهنگسازی شده است.

 

قلاده های طلا

این ترانه تقدیر موسیقایی از فیلم «قلاده‌های طلا» و اهدای تیتراژ به این فیلم شجاع است. ترانه «قلاده های طلا» هم تجدید خاطره‌ای با روزهای فراموش نشدنی فتنه 88 است و هم به نوعی پیوستن موسیقی است به روشنگری‌های انقلابی، چنان‌که در فیلم قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی به تصویر کشیده شده است.

 عهد ایران

این قطعه یکی از مشهورترین آثار، با موضوع ایستادگی مردم در راه آرمان‌های انقلاب و ولایت است که در ایام فتنه 88 مرتباً از رسانه‌ها پخش شده و به نوعی سرود اصلی حزب الله در آن ایام بوده است.

 

 جان بیدار

تصنیفی مشهور با موضوع فتنه و دعوت به بیداری و هوشیاری در دفاع از انقلاب. این قطعه درایام فتنه به عنوان تیتراژ انتهایی برنامه پرمخاطب دیروز امروز فردا بارها و بارها از رسانه ملی پخش گردید.

 خیابان شهادت

زبان حال بسیجی شهید «حسین غلام کبیری» که اهل شهر ری و مجاور حضرت عبدالعظیم الحسنی بود و در فتنه 88 توسط آشوب‌گران مظلومانه به شهادت رسید.

 

 از دهان تفنگ

اثری ضد استکباری و از سروده‌های شناخته شده شاعر عدالتخواه محمدکاظم کاظمی که با فضایی حماسی به اهل فرنگ تقدیم شده است. این ترانه جایزه بهترین اثر موسیقی پاپ در اولین جشنواره شعر و موسیقی ضد استکباری طبس را از آن خود کرده است.

 

 هنوز

این قطعه درباره دفاع مقدسی است که هنوز ادامه دارد و ایستادگی مردم به خصوص در فتنه 88 به پای آرمان های انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد.

 

 جنگل

این قطعه منظومه‌ای داستانی  با موضوع فتنه و حوادث پس از انتخابات سال 88 با زبانی نمادین و تمثیلی است.

 

 انتهای پیام/ ا

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها