امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88920
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 77
«برزین ضرغامی» قائم مقام معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین‌‌المللی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری ...

«برزین ضرغامی» قائم مقام معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین‌‌المللی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در باغ موزه دفاع مقدس، اظهار داشت: هر سال نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای امام‌خمینی(ره) برگزار می‌شد اما با توجه به تغییرات صورت گرفته، امسال این نمایشگاه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

نمایشگاه قرآن و مصلا تناسب خوبی دارند اما اولویت با نمازگزاران است

وی به تناسب برگزاری نمایشگاه قرآن در مصلای امام‌خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: درست است که بسیاری از نمایشگاه‌ها که تناسبی با فضای مصلا ندارند، در این مکان برگزار می‌شود و شاید بهتر بود نمایشگاه قرآن در مصلا که فضایی قرآنی بر آن حاکم است برپا می‌شد اما با توجه به درخواست‌های ستاد اقامه نماز برای برگزاری نماز جمعه در آنجا و همچنین استقبال روزه‌داران از نماز جمعه ماه مبارک رمضان نسبت به سایر ماه‌ها، مجبور به تغییر مکان و یافتن فضای مناسب برای برپایی نمایشگاه قرآن شدیم.

فضای حاکم بر باغ موزه دفاع مقدس مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه قرآن فراهم می‌آورد

ضرغامی با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس بیش از سایر فضاها با امور قرآنی در ارتباط است، ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس نماد حرکت قرآنی و جهادگونه شهیدان و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است و قرابت بیشتری با حوزه‌های قرآنی دارد به همین جهت تصمیم گرفتیم بیست‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن را در این فضای مقدس برگزار کنیم.

قائم مقام معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه بین‌‌المللی قرآن گفت: باغ موزه دفاع مقدس بخشی از فرهنگ ما را به نمایش گذاشته است بنابراین افراد می‌توانند علاوه بر بازدید از نمایشگاه قرآن، سری هم به باغ موزه دفاع مقدس بزنند و با فرهنگ غنی انقلاب اسلامی نیز آشنا شوند.

انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت ارشاد و شهرداری تهران برای برگزاری بهتر نمایشگاه قرآن

ضرغامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، خاطر نشان کرد: همکاران شهرداری تهران برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن و ایجاد رفاه بازدیدکنندگان اعلام آمادگی کرده‌اند که امسال برای نخستین‌بار تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت ارشاد و شهرداری تهران منعقد شد که امیدواریم هم‌افزایی این دو نهاد الگوی خوبی در حوزه قرآن و ارتقای فرهنگ قرآنی باشد.

جداسازی بخش نمایشگاهی و فروشگاهی در نمایشگاه قرآن

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن بر بخش نمایشگاهی آن غلبه کرده بود، تصریح کرد: امسال بخش فروشگاهی و نمایشگاهی را به طور کامل از هم جدا کرده‌ایم تا بتوانیم از این طریق علاوه بر حفظ شأن فرهنگی و قرآنی، بخش محتوایی و کیفی نمایشگاه را توسعه دهیم و برای بازدیدکنندگان فضای قرآنی خاصی ایجاد کنیم چرا که بازدید از بخش‌های محتوایی نیازمند وجود فضایی آرام است.

وی با اشاره به جابه‌جایی صورت گرفته در مکان برگزاری نمایشگاه قرآن، گفت: سعی داریم امکانات رفاهی لازم برای بازدیدکنندگان فراهم آوریم تا با اطلاع‌رسانی بیشتر در ماه مبارک رمضان فرصتی برای پیوند باغ موزه دفاع مقدس و نمایشگاه قرآن فراهم سازیم که امیدواریم بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها