امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88924
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مجتبی نیک‌کردار ظهر امروز در دومین جلسه ستاد اجرایی و خدماتی سفر در استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مجتبی نیک‌کردار ظهر امروز در دومین جلسه ستاد اجرایی و خدماتی سفر در استان کرمانشاه اظهار داشت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های مهم تولید شغل در کرمانشاه است.

مجتبی نیک‌کردار با بیان اینکه استان کرمانشاه سومین استان بیکار کشور است، خاطرنشان کرد: استفاده از تنوع بی‌نظیر قومی و فرهنگی در استان می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد اشتغال‌ باشد.

وی تصریح کرد: اساسی‌ترین مسئله در جذب گردشگر به استان کرمانشاه از بین بردن تصور غلط سایر مناطق نسبت به نداشتن امنیت در استان کرمانشاه است.

به گفته معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در حال حاضر استان کرمانشاه به‌طور کلی از نظر امنیت رتبه ششم را در سطح کشور دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه در سال‌های گذشته شاهد حضور 3 هزار گردشگر بوده که در حال حاضر این رقم کاهش پیدا کرده و نیازمند برنامه‌ریزی دقیق در این امر است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار داشت: شیوه‌نامه اجرایی طرح خانه-مسافر در استان کرمانشاه تدوین می‌شود.

محمدرضا ستایش‌فر تصریح کرد: هدف اصلی این طرح ساماندهی وضعیت افرادی است که از طریق اجاره منازل خود به مسافران کسب درآمد می‌کنند.

وی بیان داشت:  اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در راستای اجرایی کردن طرح خانه-مسافر سایتی را برای اطلاع‌رسانی به گردشگران طراحی خواهد کرد.

این مسئول با بیان اینکه اطلاعات خانه‌ها برای ارائه به گردشگران در حال جمع‌آوری است، ادامه داد: شرکتی به‌عنوان مجری طرح در حال جمع‌آوری اطلاعات منازل قابل اجاره است.

به گفته معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه پس از شناسایی واحدها و اخذ استعلام از ادارات و دریافت پرونده بهره‌برداری، به مدت یک سال، پلاک‌هایی به خانه‌های موردنظر و کارت‌هایی به مدیران منازل برای شناسایی داده خواهد شد.

وی نظارت بر عملکرد مدیران خانه‌ها و بازرسی مکان‌ها را یکی از مهم‌ترین وظایف اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه دانست.

ستایش‌فر با اشاره به اینکه مناطق اجرایی موردنظر اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه را در این طرح، مناطق روستایی و خارج از شهر تشکیل می‌دهند، گفت: هدف از این طرح تنها ارائه خدمات نیست، بلکه بهره‌مندی از طبیعت بکر استان کرمانشاه است.

انتهای پیام/2700/ب30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها