امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88928
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله احمد مبلغی در نشست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله احمد مبلغی در نشست هیئت علمی کنفرانس اخلاق و قانون گفت: شکل دادن به ادبیاتی علمی و نیرومند در این زمینه به راه انداختن حرکتی علمی در زمینه «اخلاق حقوقی» در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و بسترسازی برای امکان ارائه طرح‌هایی در راستای تقنین اخلاق و پیشنهاد آن به مجلس شورای اسلامی و ایفای نقش تاثیرگذار در مطالعات همچنان دست نخورده تقنین بر پایه اخلاق در جهان اسلام اهداف اصلی این کنفرانس را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: این همایش در سه محور نسبت اخلاق و قانون، تقنین اخلاق و اخلاق قانون برگزار خواهد شد و در محور اول اصولا به ماهیت اخلاق و قانون، تفاوت این دو(اخلاق و قانون) از حیث منابع و مقتضیات و مختصات اخلاق و قانون پرداخته خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت پرداختن به محور سوم اخلاق و قانون اظهار کرد: دلیل بسیاری از ناهنجاری‌های حقوقی و بی نظمی‌های اجتماعی به خاطر عدم قانون لازم نیست، بلکه ناشی از بی توجهی و یا ضعیف بودن جایگاه قانون است.

وی گفت: البته ریشه برخی مشکلات به نوع و خلأهای قانونگذاری بر می‌گردد به همین دلیل پرداختن به این مقوله اهمیت زیادی دارد.

مبلغی با تاکید بر اینکه بحث اخلاق و قانون باید در کشور مطرح شود، گفت: با توجه به اینکه اخلاق در اسلام از غنای بالایی برخوردار است سابقه آمدن اخلاق به درون قانون در کشور ما در حدی وجود دارد و رصد کردن و تبدیل آن به یک پیشینه می‌تواند بخشی از کار باشد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: کنفرانس بین‌المللی فقه و قانون دو سال قبل با حضور اساتید، حقوقدانان و فقهای داخلی و خارجی برگزار شده و به چگونگی ارتباط بین فقه و قانون پرداخته شده و مقالات بسیار خوبی نیز ارائه شده است، به گونه‌ای که برخی میهمانان خارجی و حقوقدانان کشورهای اسلامی پیگیر نتایج کنفرانس هستند.

انتهای پیام/2258/ر/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها