امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88938
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، محمود خالقی معاون پژوهش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، محمود خالقی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: محور این مسابقه که طی سال‌های اخیر در مدارس علمیه خواهران کشور برگزار می‌شود، امسال بایسته‌های اصلاح و ارتقای فرهنگ تعیین شده است.

وی محورهای این فراخوان را واکاوی عناصر فرهنگی، بررسی وضعیت فرهنگی جامعه، تبیین فرهنگ دینی، ملی و بومی، آسیب‌شناسی فرهنگی و راهکارهای ارتقای فرهنگی ذکر کرد و ادامه داد: این مسابقه به صورت گروهی برگزار می‌شود و طلاب و اساتید راهنما می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران جامعه هدف در این پژوهش‌ها را دانش‌آموزان مدارس آموزش و پرورش، جلسات مذهبی بانوان، خانواده‌های طلاب، دوستان و آشنایان طلاب، طلاب و مدارس علمیه خواهران و دانشجویان دانشگاه‌ها ذکر کرد.

وی با بیان اینکه گروه‌های مختلف پژوهشی می‌توانند تا 15 آبان ماه با توجه به ضوابط ابلاغ‌شده به مدارس علمیه برای شرکت در این مسابقه ثبت نام کنند افزود: مهلت ارائه آثار این فراخوان پایان دی‌ماه تعیین شده است.

خالقی اظهار داشت: ارزیابی آثار در سه مرحله انجام خواهد شد و برگزیدگان در بخش مدرسه‌ای، استانی و کشوری اعلام خواهند شد.

وی هدف اصلی اجرای این فراخوان را فرهنگ‌سازی پژوهش گروهی دانست و یادآور شد: علاوه بر این هدف، شناسایی طلاب مستعد و علاقمند به فعالیت‌های پژوهشی، توجه دادن طلاب و اساتید به موضوعات مبتلا به جامعه مخاطب حوزه‌های علمیه خواهران، افزایش توانمندی‌های پژوهشی طلاب و تلاش در راستای ایفای نقش حوزه‌های علمیه خواهران و بررسی وضعیت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، عقیدتی، اخلاقی جامعه مخاطب و ارائه راهکارهای اصلاحی مدنظر بوده است.

انتهای پیام/2258/ع/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها