امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88961
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۳
تعداد بازدید: 225
آنقدر انفعال در عملکرد رسانه‌ای غربی به چشم می‌خورد که بلندگوهای غربی با ادبیات وهابی و بعثی سخن می‌گویند و تروریست‌ها را شبه ...

آنقدر انفعال در عملکرد رسانه‌ای غربی به چشم می‌خورد که بلندگوهای غربی با ادبیات وهابی و بعثی سخن می‌گویند و تروریست‌ها را شبه نظامیان شورشی و حامی اهل سنت می‌نامند و حکومت قانونی و ارتش و مردم عراق را نیروهای مالکی معرفی می‌کنند.

به گزارش پیروان موعود؛وقتی با کیسه خالی بودجه نظامی در افغانستان روبه‌رو شدند، نظریه‌پردازی کردند که تحت عنوان «خرید امنیت»، یک معادله سه مجهولی را به سادگی حل کنند. پول را ارتجاع عرب بدهد و این پول به فرماندهان طالبان داده شود که به نیروهای ناتو و ائتلاف غربی حمله نکنند و امریکا هم از تعامل با طالبان توشه‌ای بگیرد. همه این نظریه‌پردازی‌ها، حاصل کسادی و ناتوانی است که گریبان امریکا‌یی‌ها را گرفته است.

در سوریه از جیب همین ارتجاع عرب ده‌ها میلیارد هزینه کردند تا با تروریست‌های دو آتشه القاعده‌ای نظام سیاسی سوریه را ساقط کنند. حاصل کار این شد که مردم سوریه با شوک آدمکشی تروریست‌های تکفیری به سطحی از آگاهی رسیدند که آگاهانه‌ترین رأی انتخاباتی خود را به بشار اسد دادند و هم ارتش سوریه و هم مقاومت ضدصهیونیستی قدرتمندتر از گذشته در صحنه حاضر است و تروریست‌ها در موج بازگشت به اروپا و غرب و کشور‌های مبدأ، انتقام شکست در سوریه و انتقام حساب‌های پرداخت‌نشده به خود را در دستور کار قرار داده‌اند.

دستگاه‌های استخباراتی غربی در بروکسل جمع می‌شوند تا برای این کابوس فکری کنند و از شر این تروریست‌ها در امان بمانند. حاصل این نشست بر آن قرار می‌گیرد که همین پیاده‌نظام جنگ‌های نیابتی غرب در جهان اسلام، در نقطه‌ای دیگر مشغول شود و نقش‌آفرینی کند و سرگرم باقی بماند.

یکباره مطلع می‌شویم که درگیری‌های داعش با النصره در شرق سوریه و مناطق پیرامونی دیرالزور متوقف می‌شود و نیروهای داعش به عراق سرازیر می‌شوند تا با یک تیر چند گنجشک را هدف قرار دهند. هم می‌خواهند انتقام شکست‌های سوریه را بگیرند و هم در مصاف دموکراسی و صندوق‌های رأی و انتخابات پارلمانی، آنچه را از دست داده‌اند را با گلوله و خون‌ریزی و تروریسم جبران کنند و از شیعه و سنی در شهرهای عراق انتقام بگیرند و هم با ارعاب و وحشی‌گری، نظام سیاسی را به چالش بکشند و باج‌خواهی کنند تا برخی سران سیاسی که به جز کارت‌‌های بازی تروریستی، شایستگی و برگی برای مانور ندارند، شادمان شده و از کیک حکومتی، قطعه‌ای را دریافت کنند و هم یک بار دیگر شانس خود را برای نمایش مضحک جنگ شیعه و سنی و جنگ سنی با ایران و جنگ عرب و عجم بیازمایند.

غافل از اینکه این اقدام و تبانی مشترک داخلی و خارجی، ارتجاع و غرب و صهیونیسم و مقامات ماجراجوی شمالی، به جای مرعوب ساختن جامعه عراقی، شیعه و سنی، عالم و عامی، موجب وحدت آنان شده و در لوای مرجعیت هوشمند عراق، با موج جهادکفایی، لشکرهای میلیونی در مقابل لاشخورهای جیره خوار صف می‌کشند.

درایت و هوشمندی مرجعیت و حضور ایمانی مردم شیعه و سنی، تهدید جانیان را به فرصت وحدت ملی و اقتدار ملی در این کشور تبدیل کرد و امریکایی‌ها را که قرار بود از راه دور با ابزار تروریسم به سهم‌خواهی از قدرت برای هم پیمانانشان عمل کنند، مات نمود. امریکایی‌ها و دوستانشان در منطقه، به جز رسوایی تروریسم‌پروری، حمایت از جانیان و آدمکش‌ها، باید با هوشمندی علمای شیعه و مردم عراق هم کنار بیایند و شاهد نابودی ابزارهای تروریستی خود باشند.

آنقدر انفعال در عملکرد رسمی و رسانه‌ای غربی به چشم می‌خورد که بلندگوهای غربی با ادبیات وهابی و بعثی سخن می‌گویند و تروریست‌ها را شبه نظامیان شورشی و حامی اهل سنت می‌نامند و حکومت قانونی و ارتش و مردم عراق را نیروهای مالکی معرفی می‌کنند!! امریکا و حامیان تروریسم در منطقه نه تنها باید هزینه تولید به کارگیری تروریسم تکفیری و داعشی و القاعده‌ای را بپردازند، بلکه با بازگشت آنها هم بهای عینی و در جامعه جهان، رسوایی بن‌بست حمایتگری از آنها را تحمل کنند.

منبع: جوان

برچسب ها:
آخرین اخبار