امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88996
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران به تشریح برنامه‌های هفته قوه قضائیه پرداخت.

وی با اشاره به اینکه هفته قوه قضائیه از اول تیر ماه آغاز می‌شود، گفت: سی و پنجمین سالگرد فعالیت قوه قضائیه را در حالی برگزار می‌کنیم که امسال به نام سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی ومدیریت جهادی مزین شده است.

وی افزود: این هفته را با تبیین عملکرد قوه قضائیه آغاز می‌کنیم. تبیینی که هم مربوط به عملکرد دستگاه قضایی در سال گذشته است و هم به دوره مدیریت 5 ساله رئیس قوه قضائیه می‌پردازد.

رئیسی با تاکید بر اینکه روز 31 خرداد ماه یک نشست عمومی با حضور مسئولان قضایی و رؤسای سه قوه برگزار می‌شود، گفت:‌ ما اول تیر ماه دیداری اختصاصی با مقام معظم رهبری خواهیم داشت و همچون سال‌های گذشته از رهنمودهای ایشان بهره‌مند خواهیم بود ضمن اینکه در این هفته با آرمان‌های رهبر انقلاب نیز تجدید میثاق می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش قوه قضائیه در این دوره مبتنی بر برنامه‌محوری بود، گفت: برنامه برای امور قضایی ونظام قضایی، برنامه برای نظام نظارت و پیشگیری از وقوع جرم و همچنین برنامه‌های نظام اداری و نظام اجرایی و عمومی قوه قضائیه از جمله محورهای ما بوده است.

رئیسی با اشاره به گسترش فناوری و استفاده از تجهیزات روز تاکید کرد: امروز در تهران همه دادخواست‌ها به صورت الکترونیک ارائه می‌شود و تمام استان‌های کشور طی سه ماه آینده به این سیستم مجهز خواهند شد.

وی افزود:‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز مجهز به فناوری اطلاعات است و ثبت و صدور اسناد به صورت الکترونیک می‌تواند از جعل سند جلوگیری کند.

وی ادامه داد: همچنین دیوان عدالت اداری دفاتری در سطح کشور فعال کرده تا اگر مردم از سیستم اداری شکایتی دارند بتوانند به سرعت به دیوان عدالت دسترسی پیدا کنند.

وی در خصوص مسئله رفع اطاله دادرسی گفت: این موضوع یک علل درون سازمانی و برون سازمانی دارد، آن بخش که مربوط به دستگاه قضایی است با جذب نیرو تا حدی توانسته‌ای در جهت رفع اطاله دادرسی کمک کنیم، امسال بر اساس برنامه مصوب سالی 800 قاضی به دستگاه قضای جذب می‌شود و بر اساس برنامه 5 ساله 4 هزار قاضی وارد مجموعه دستگاه قضایی می‌شود.

وی همچنین افزایش آموزش‌های حین و قبل کار را در رابطه با رفع اطاله دادرسی مؤثر دانست و گفت: اقدام دیگر ما در جهت اتقان آراء‌ محاکم است و ما در این رابطه جشنواره رای داریم و از سویی به نقد آرا می‌پردازیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها