امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88997
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
«رشید درباس»، وزیر امور اجتماعی لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد: ناکامی و شکست ...

«رشید درباس»، وزیر امور اجتماعی لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد: ناکامی و شکست سیاستمداران لبنانی در دستیابی به توافق به این معناست که در انتخاب رئیس جمهوری لبنان نه نیروهای داخلی که طرف‌های خارجی دخالت دارند و به این ترتیب در واقع این نیروها، نقش لبنانی‌ها در انتخاب رئیس جمهوری خویش را نادیده می‌گیرند.

درباس عدم به حد نصاب رسیدن نمایندگان پارلمان لبنان چه در خصوص انتخاب نامزد مشترک برای انتخابات ریاست جمهوری و چه درباره تصویب قانون حداقل دستمزدها را یک رسوایی برای پارلمان لبنان خواند.

وی درباره زمان دستیابی به توافق طرف‌های خارجی درباره پرونده انتخابات ریاست جمهوری لبنان نیز گفت: طرف‌های خارجی براساس منافع و مصالح خود در لبنان عمل می‌کنند و زمانی را برای رسیدگی به پرونده انتخابات لبنان انتخاب می‌کنند که مورد نظرشان باشد، این درحالی است که طرف‌های داخلی سرنخ را گم کرده و حتی در تعیین ویژگی‌های مورد نظر رئیس جمهوری آینده لبنان سر در گم مانده‌اند.

اما درباره اینکه دولت بدون رئیس جمهوری می‌تواند به اداره امور کشور ادامه دهد، به ویژه آنکه رسیدگی برخی امور در حیطه اختیارات رئیس جمهوری است، درباس گفت: تعطیلی پارلمان، تعطیلی و از بین رفتن اختیارات دولت در بسیاری از پرونده‌ها را نیز به دنبال دارد، علاوه بر اینکه پارلمان برای ادامه فعالیت نیازمند ادامه فعالیت دولت است و آنچه در آن تردید نیست، آن است که اغلب وزرا از حفظ دولت و عدم تعطیلی آن به هر دلیل سخن می‌گویند.

وزیر امور اجتماعی لبنان درباره بحران خلاء ریاستی و ادامه آن و کشیده شدن آن به پارلمان و قرار گرفتن پارلمان تحت تاثیر آن، گفت: تصور نمی‌کنم که این بحران به درازا بکشد و ما وزرا بر برگزاری انتخابات بیش از پیش تاکید خواهیم کرد. امروز قانون انتخاباتی که باید به اجرا گذاشته شود، مورد توافق گروه‌ها و جریان‌های سیاسی نیست و در عین حال میان این گروه‌ها توافقی درباره قانون انتخابات دیگر وجود ندارد، در اینجا دو گزینه بیشتر مطرح نمی‌شود، یا اینکه همه به قانون دهه 60 روی آورند و یا برسر قانونی جدید به توافق برسند.

درباس تاکید کرد: آنچه ما اکنون خواهان آن هستیم، تصویب قانونی پیشرفته و مدرن است تا شکاف و خلاء موجود را پر کند، در غیر این صورت باید در انتظار ادامه شکاف باشیم که در این صورت نیز این شکاف را داعش در لبنان پر می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار