امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89019
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
«علاء عرفات»، دبیرکل حزب اراده مردمی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تصریح کرد: سقوط بزرگ‌ترین ...

«علاء عرفات»، دبیرکل حزب اراده مردمی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تصریح کرد: سقوط بزرگ‌ترین پایگاه‌ها و مقرهای تروریسم در جنوب سوریه به دست نیروهای ارتش سوریه که برای مدتی کوتاه و موقت در دست گروه «جبهه النصره» افتاده بود، آمریکا را به وحشت انداخته و آن را به تکاپو واداشته تا در ساختار آنها تجدید نظر کند.

به اعتقاد عرفات حمایت آمریکا از تروریسم هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد، اما آنچه تهدیدات آمریکا را از تهدیدات سابق آن متمایز کرده، اختصاص اموال کلان برای خرید و ارسال سلاح به گروه‌های مسلح تروریستی است تا شاید بتوانند موفقیتی را در عرصه میدانی سوریه محقق کنند.

اما آنچه درباره عراق می‌گذرد، عرفات گفت: آنچه در عراق روی می‌دهد، را باید ادامه و گستره حوادث جاری در سوریه دانست و در واقع باید گفت که هم اکنون رخدادهای عراق واکنشی آمریکایی و عربی به شکست  در سوریه و تلاش برای نشان دادن قدرتمند و تاثیرگذار نشان دادن داعش در منطقه و فراهم کردن زمینه تشکیل امارت مورد ادعای داعش در شمال عراق و سوریه نیست.

وی افزود: ناکامی در براندازی نظام در سوریه آمریکا و شیوخ عرب خلیج فارس را به انتقام گیری در عراق واداشت و به همین دلیل است که هم اکنون شاهد تشدید اوضاع در عراق و برخی از مناطق شمال سوریه هستیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها