امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89031
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (یکشنبه) درخصوص آخرین ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (یکشنبه) درخصوص آخرین تحولات عراق در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا در چارچوب اجرای سیاست ارتش‌های باز، بستر شکل‌گیری و رشد گروه‌های مسلح تروریستی‌ مشابه داعش را فراهم آورده است.

شمخانی با اشاره به همکاری‌های مالی، اطلاعاتی و لجستیکی برخی متحدان امریکا در اجرای این سیاست افزود:ایجاد رعب، بی‌ثباتی و مقابله مسلحانه و خشن با خواست و اراده مردم که در قالب انتخابات آزاد برای تعیین سرنوشت کشورشان رقم می‌خورد اهداف اصلی امریکا در پیگیری سیاست ارتش‌های باز است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر نقش گروه فرماندهان جنایت‌کار بعثی در هدایت عملیاتی گروهک داعش اظهار داشت: استفاده از افراط‌گرایان خشن برای اعمال اراده آمریکا در برابر خواست و اراده مردم عراق وسوریه ضمن آنکه چهره‌ای خشن و غیرانسانی از اسلام ارائه می‌کند خطر بازگشت تروریست‌ها به کشورهای مجری سیاست‌های آمریکا را کاهش می‌دهد.

وی ضمن تقدیر از مردم مسلمان عراق اعم از شیعه، سنی و کرد که با هوشیاری و شناخت دقیق فتنه‌گری بیگانه با اتحاد و همدلی به درخواست مراجع و علمای دینی پاسخ مثبت داده و به دفاع از کشور خود پرداختند افزود: تاریخ نشان می‌دهد که ملت بزرگ عراق برای حفظ استقلال کشور و اعمال خواست و اراده خود هیچگاه نیازمند دلسوزی دایه‌های آلوده اما مدعی مهربان‌تر از مادر نبوده و بی‌شک تهدیدات تروریسم اخیر را نیز چون گذشته پشت سر خواهد گذارد.

شمخانی با فریب‌کارانه خواندن برخی اظهارات اعلام شده از سوی مقامات آمریکایی در خصوص کمک این کشور به دفع تهدیدات داعش در عراق، احتمال تهدید امنیت ملی این کشور از سوی گروه‌ها آمریکا ساخته را مانند بعضی رخدادهای تاریخ اخیر یادآور شد و اظهار داشت: به طور قطع نباید از عوامل پشت صحنه ایجاد کننده تهدیدات و ناامنی در کشور عراق انتظار مساعدت و کمک داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های غربی در خصوص احتمال همکاری ایران و امریکا در بحران عراق افزود: این موضوعات کارکرد جنگ روانی داشته و کاملا غیرواقعی است.

وی در پایان گفت: ما همانگونه که اعلام کرده‌ایم در صورت درخواست رسمی دولت عراق، موضوع کمک در چارچوب مقررات بین‌المللی را بررسی خواهیم کرد و این روند کاملا دوجانبه بوده و به کشور ثالثی ارتباط پیدا نمی‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها