امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89037
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی یونسی امروز در نشست با جمعی از مردم استان کرمانشاه از تدوین و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی یونسی امروز در نشست با جمعی از مردم استان کرمانشاه از تدوین و ابلاغ قانون حقوق شهروندی تا دو ماه آینده خبر داد.

وی بیشتر تفاوت‌ها و اختلافات بین قومیت‌ها و مذاهب را مربوط به برداشت‌ها، تفاسیر و نگاه‌های اشخاص دانست و افزود: این مذاهب تنها تفاوت مکانی، زبانی و بیانی داشته و تفاوت اصولی و اساسی ندارند.

یونسی با بیان اینکه هر فردی می‌تواند اعتقادات، سلیقه و نگاه خاص خود را داشته باشد، گفت: نباید مشترکات را رها کرده و به‌دنبال تفاوت‌ها باشیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه اصول و اساس یکی بوده و در فرعیات هر فردی می‌تواند راه خود را برود، تصریح کرد: تفاسیر و برداشت‌های متفاوت ناشی از اراده حکومت نیست.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب امام علی(ع) را محبوب‌ترین و جامع‌ترین شخصیت جهان بشریت عنوان کرد و یادآور شد: برداشت گسترده‌ای از حضرت علی(ع) که در معارف شیعه آمده در معارف اهل سنت نیز وجود دارد.

یونسی خصال و ویژگی‌های حضرت علی(ع) را در جهان بی‌نظیر دانست و گفت: امام علی(ع) از زوایای مختلفی همچون یک سیاست‌مدار، سخنور، معلم انسان‌ساز و مجاهد، آن‌چه که دارد مافوق همه است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب تعابیر و تفاسیر مختلف را منشا قضاوت دیگران دانست و گفت: امام علی(ع) وجه مشترک تمام مسلمانان، فرق و طریقت‌هاست و یک طریقت عرفانی را نمی‌توان پیدا کرد که این شخصیت بزرگ قطب اصلی آن نباشد.

وی این امر را فرصت بی‌نظیری برای ملت که همه را به‌جوش آورده عنوان کرد و گفت: با تفسیرهای درست و با معنی کردن، فاصله‌های خودساخته تاریخی را برداریم و تفاوت‌های باقی‌‌مانده نیز زیبا است.

انتهای پیام/2700/ب30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها