امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8904
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار قضایی فارس امروز دهمین جلسه دادگاه قضات تعلیقی کهریزک در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. دهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس امروز دهمین جلسه دادگاه قضات تعلیقی کهریزک در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

دهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک آغاز شد

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک صبح امروز در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیر خراسانی آغاز شد.

این جلسه همچون 9 جلسه گذشته غیر علنی برگزار شد و خبرنگاران پشت درهای بسته دادگاه منتظر حضور متهمان بودند.

معرفی 20 شاهد از پلیس امنیت، اطلاعات سپاه و ناجا به دادگاه

علی‌اکبر حیدری‌فر پیش از ورود به دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما 20 نفر از شهود را از پلیس، اطلاعات سپاه و ناجا به دادگاه معرفی کرده‌ایم و اسامی این افراد را در قالب یک لایحه تقدیم دادگاه کرده‌ایم.

وی افزود: هنوز مراحل تحقیق از شهود ما طی نشده و ضروری است که این تحقیقات صورت گیرد.

حیدری‌فرد در پایان خاطرنشان کرد: با این وجود بعید می‌دانم که این جلسه، جلسه آخر باشد.

رضایت پدر جوادی‌فر از اتهام معاونت در قتل مرتضوی در جلسه خصوصی

محمد صالح نیکبخت در زمان تنفس دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: در خصوص 20 شاهدی که حیدری‌فر صبح امروز و در جمع خبرنگاران از معرفی آنها به دادگاه خبر داده بود مرتضوی موضوع را در دادگاه مطرح کرد اما قاضی با آن مخالفت کرد.

وی از ادامه‌دار بودن دادگاه خبر داد و گفت: هنوز دفاعیات حیدری‌فر و وکیل حداد باقی مانده و تصور نمی‌کنم که امروز آخرین روز دادگاه باشد.

وی با اشاره به اینکه آخرین دفاع از مرتضوی گرفته شد گفت: پدر جوادی‌فر بدون اطلاع من و پسرش در جلسه خصوصی با مرتضوی در خصوص اتهام معاونت در قتل رضایت خود را اعلام کرده اما نسبت به سایر اتهامات چون از جنبه عمومی جرم برخوردار است شکایت همچنان پابرجاست.

نیکبخت تصریح کرد: وکالت من همچنان ادامه دارد و آخرین دفاع حداد و حیدری‌فر نیز باقی مانده است.

احتمال برگزاری دهمین جلسه دادگاه کهریزک در نوبت عصر

قاضی مدیر خراسانی برای دومین بار در ساعت 13:30 دقیقه اعلام تنفس کرد.

قاضی خراسانی در ساعت 11:30 دقیقه و تنها با گذشت 2 ساعت از آغاز دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک برای اولین بار اعلام تنفس کرده بود.

پیش بینی می‌شود با توجه به اینکه گفته می‌شود این جلسه آخرین جلسه رسیدگی به پرونده کهریزک است جلسه در نوبت عصر نیز ادامه پیدا کند.

پایان دهمین جلسه دادگاه کهریزک/جلسه بعدی چهارشنبه

در حالی که دقایقی قبل قاضی مدیر خراسانی اعلام تنفس در دادگاه کرده بود دهمین جلسه به پایان رسید.

با نظر قاضی پرونده مقرر شد تا در روز چهارشنبه اول خرداد یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک برگزار شود.

شکایت جوادی‌فر از قاضی حیدری و حداد همچنان پا برجاست

شهبازی وکیل حیدری‌فر پس از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه به دفاعیات مرتضوی اختصاص یافت. چرا که لوایح و اظهارات وی طولانی شد.

شهبازی در خصوص اعلام رضایت پدر جوادی‌فر و انصراف از شکایت نسبت به مرتضوی گفت: دلیل وی شخصی بود و رضایت خود را هم در دفتر دادگاه اعلام کرد.

وکیل حیدری‌فر افزود: جوادی‌فر کلا نسبت به شکایتش از مرتضوی اعلام رضایت کرد و احتمال دارد از جلسه بعدی در دادگاه شرکت نکند. اما شکایت وی از حداد و حیدری‌فر همچنان به قوت خود باقی است.

وی در خصوص شهودی که حیدری‌فر به دادگاه معرفی کرده بود، گفت: دادگاه با شهود موکل من موافقت نکرده و همچنین نوبت دفاعیات حداد هم نرسیده است.

شهبازی در خصوص بحث معاونت در قتل گفت: خانواده کامرانی و روح‌الامینی هم به دلیل معاونت در قتل از مرتضوی شکایت کردند اما فقط پدر جوادی‌فر در دادگاه امروز صراحتا نسبت به این موضوع اعلام رضایت کرد.

از تصمیم جوادی‌فر برای اعلام رضایت بی‌خبر بودم/ بعید می‌دانم وی را ترسانده باشند

کامرانی پدر یکی از قربانیان کهریزک در حاشیه دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا شما نسبت به رضایت جوادی‌فر اعتراضی نکردید، گفت: این حق ایشان است و خودش باید نسبت به حق خود تصمیم بگیرد.

وی افزود: دفاعیات مرتضوی هنوز تمام نشده و بیشترین مبحث امروز پیرامون بحث معاونت در قتل و اظهارات جلسه قبل روح‌الامینی بوده است.

کامرانی در ادامه تصریح کرد: ایشان همچنان مانند روال قبل اتهام معاونت در قتل را انکار می‌کند و با اصرار زیاد مرتضوی قرار شد دادگاه در جلسه بعدی برگزار شود و متهمین دفاعیات آخر را انجام دهند.

شاکی پرونده کهریزک ضمن ابراز بی‌اطلاعی از دلیل رضایت جوادی‌فر گفت: من نمی‌توانم در خصوص مسائل شخصی افراد اظهار نظر کنم.

کامرانی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا رضایت جوادی‌فر بر شما تاثیرگذار است، گفت: ما بر اساس چارچوب قانون پیش می‌رویم اما نمی‌توان پیش‌بینی کرد که فردا چه خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا احتمال می‌دهید جوادی‌فر را ترسانده باشند، گفت: نه، بعید می‌دانم، دلیلی ندارد و در هر صورت وی حق انتخاب داشته است.

پدر کامرانی با اعلام رضایت از روند رسیدگی به دادگاه گفت: متاسفانه مرتضوی همچون گذشته موضوعات رخ داده در کهریزک را نفی می‌کند و تاکنون اظهار پشیمانی نکرده است.

کامرانی در ادامه خاطرنشان کرد: روح‌الامینی به دلیل سفر در جلسه امروز دادگاه حضور نداشت و حداد هم طبق معمول همیشه وکیل خود را به دادگاه فرستاده بود.

وی در خصوص شهودی که روح‌الامینی معرفی کرده بود، گفت: شهود بر اساس مصلحت دادگاه احضار می‌شوند و این موضوع ربطی به خواسته من و ایشان ندارد و تاکنون هر شاهدی هم که به دادگاه احضار شده به رای و خواسته دادگاه بوده است.

کامرانی در ادامه تاکید کرد: اگر جوادی‌فر رضایت نمی‌داد و همراه ما بود خیلی بهتر می‌شد. من اصلا از قبل اطلاعی از تصمیم ایشان نداشتم و وی هم رضایتش را در جلسه امروز اعلام کرد.

وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا امروز تنشی میان قاضی مدیرخراسانی و مرتضوی به وجود آمد، گفت: نه، در داگاه هیچ تنشی بین مرتضوی و قاضی نبود.

همچنین در ادامه کمالی وکیل کامرانی گفت: جلسه به روز چهارشنبه موکول شده و ظاهرا آخرین دفاع مرتضوی هنوز تمام نشده است.

وی افزود: ضمن اینکه حداد طبق معمول همیشه در دادگاه حضور نداشت.

درخواست 48 ساعت فرصت از سوی مرتضوی/دفاع 5 ساعته دادستان سابق انقلاب

طاهری وکیل روح‌الامینی در پایان دهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات تعلیقی کهریزک با حضور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: احتمال دارد که جلسه بعدی هم جلسه آخر دادگاه نباشد چرا که دو نفر از متهمین هنوز دفاعیات خود را مطرح نکرده‌اند.

وی دفاع آخر را بسیار مهم دانست و گفت: البته دادگاه قبلاً اعلام کرده بود که جلسه امروز مربوط به اخذ آخرین دفاع است.

وکیل روح‌الامینی درخصوص عدم حضور موکلش در دادگاه گفت: وی به دلیل کاری که برایش پیش‌آمده بود در دادگاه امروز حاضر نشد و من به عنوان وکیل وی و همسرشان در دادگاه حاضر شدم.

طاهری در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد که روح‌الامینی هم مانند جوادی‌فر از شکایت خود بگذرد، گفت: قاطعانه باید بگویم که خیلی بعید به نظر می‌رسد که موکل من بخواهد سر سوزنی از حق خود و خانواده‌اش کوتاه بیاید، حتی اگر همه شکات رضایت دهند وی از حق خود نمی‌گذرد.

خبرنگاری پرسید آیا متهمین برای گرفتن رضایت از موکل شما اقدامی کرده‌اند؟ طاهری گفت: من شاهد چیزی نبودم، شاید تلاش کرده باشند اما من در جریان نیستم،‌ البته بعید به نظر می‌رسد چرا که به خوبی می‌دانند که موکل من حاضر به رضایت نیست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا امروز در دادگاه تنشی بین مرتضوی و قاضی ایجاد شده یا خیر، گفت: نه، من نمی‌دانم این مسائل از کجا مطرح شده اما هرچه هست مربوط به داخل دادگاه است چرا که گاهی ممکن است قاضی به شکات، وکلاء و یا متهمان به دلیل طرح مسائل خارج از کیفرخواست تذکراتی بدهد.

وی در ادامه افزود: مرتضوی خود را بی‌گناه می‌داند و به همین دلیل از خود دفاع می‌کند اما ما هم به لوایح دفاعیه ایشان پاسخ خواهیم داد اما در نهایت تصمیم با قاضی دادگاه است تا عدالت را برقرار کند.

طاهری تصریح کرد: مرتضوی از ابتدای جلسه امروز 48 ساعت برای دفاع وقت خواسته و دادگاه این فرصت را به او داده البته در جلسه امروز مرتضوی 5 ساعت صحبت کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها