امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89049
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 178
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایـران با پارلمان اروپا در ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم جلالی رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایـران با پارلمان اروپا در دیدار با المار بروک رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا و رودریک کیس‌وتر عضو کمیته روابط خارجی مجلس آلمان که امروز (یکشنبه 25 خرداد ماه) صورت گرفت، با تبریک انتخابات اخیر اخیر پارلمان اروپا و انتخاب مجدد «بروک» به عنوان نماینده این پارلمان اظهار داشت: امیدوارم پارلمان جدید اروپا برای ان منطقه و جهان مفید باشد.

رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایـران با پارلمان اروپا با اشاره به روند رو به رشد روابط پارلمان جمهوری اسلامی ایران و اروپا و با انتقاد از بیانیه پارلمان قبلی اروپا در فروردین ماه(آوریل) تصریح کرد: با وجود روابط رو به ‌رشد پارلمان جمهوری اسلامی ایران و اروپا و در شرایطی که دولت جدید در ایران انتخاب شده و گفتگوهای هسته‌ای در شرایطی عالی در حال برگزاری بود، متأسفانه قطعنامه صادر شده فضا را به کلی تغییر داد.

وی افزود: حضور فعال برخی گروه‌های مخالف ایران در پارلمان اروپا به خصوص حضور گروه‌های بی‌آبرویی چون MKO (گروهک تروریستی منافقین) جای شگفتی دارد چراکه اگر در خیابان‌های تهران گشتی بزنید مشاهده می‌کنید که حتی منتقدان نظام سیاسی ماهم این گروهک را قبول ندارند پس بهتر است پارلمان جدید اروپا تلاش کند حرف ملت ایران، دولتمردان و نمایندگان واقعی مردم کشور ما را بشنود.

جلالی با اشاره به آماده بودن شرایط برای ارتقای روابط پارلمانی ایران و اروپا تأکید کرد: باید شرایط سازنده جدید با دیالوگی ایجابی بین دو پارلمان برقرار شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس یادآور شد: انتظار ما از پارلمان اروپا این است که صدای واقعی ملت ایران را بشنود چراکه با عقلانیت و گفتگو می‌توان مشکلات را حل کرد.

وی ادامه داد: گفت‌وگوهای پارلمان جمهوری اسلامی ایران و اروپا می‌تواند زمینه ساز توافق بزرگتری در آینده باشد، اما پیش شرط این توافق کنترل افراطی‌ها به ویژه در پارلمان اروپاست.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، در ادامه با اشاره به اینکه سیاست‌های جدید دولت ایران مورد حمایت قاطبه نمایندگان مجلس است، گفت: سیاست دولت و دکتر روحانی رئیس جمهور مبتنی بر تدبیر، عقلانیت و گفت‌وگوی عزتمندانه در چارچوب قوانین بین‌المللی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکنون در مذاکرات هسته‌ای به شکل جدی مشارکت کرده است و ادامه این مسیر نیاز به واقع نگری از سوی طرف اروپایی دارد.

جلالی تأکید کرد: برای رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای قطعا باید حقوق هسته‌ای ملت ایران به رسمیت شناخته شود و رفتار کشورهای بازی به هم‌زن مانند رژیم اشغالگر قدس مورد توجه قرار نگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: رژیم صهیونیستی از مذاکرات ایران و گروه 1+5 ناخشنود است چراکه منافع سیاسی و اقتصادی آنها با راه‌اندازی ایران هراسی تأمین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اخیر عراق گفت: باید درباره تروریسم جدید تدبیر داشت، چراکه داعش و سلفی‌ها تهدیدی جهانی به شمار می‌روند و رفتار آنها جنایت علیه حقوق بشر است.

رئیس گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایـران با پارلمان اروپا با اشاره به درخواست «رودریک کیس‌وتر» مبنی بر ارتقا روابط ایران و آلمان تصریح کرد: در نگاه ملت ایران، ملت آلمان پرشور، پرتلاش، جدی و منظم است و نزدیکی و قرابت میان دو ملت کاملا مشهود است.

المار بروک رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا نیز در ادامه این دیدار بیان داشت: در پارلمان جدید اروپا بر اهمیت روابط با ایران تأکید شده است و نظر اکثریت این پارلمان همکاری گروه‌هایی چون MKO نیست و صدای حمایت از MKO در پارلمان اروپا تنها صدای یک گروه اقلیت است.

وی در ادامه با استقبال از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 تصریح کرد: از نظر اقتصادی و سیاسی به نفع هر دو طرف است تا مسئله هسته‌ای ایران حل شود و معتقدم که ایران حق دارد در زمینه‌های غیرنظامی هسته‌ای فعالیت کند و امیدوارم جامعه بین‌المللی نیز متوجه این موضوع باشد.

رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در ادامه یادآور شد: از تحریم‌های ایران خوشحال نبوده و در مورد مسائل مختلف به ویژه در حوزه انرژی خواهان گفت‌وگو با ایران هستیم.

المار بروک خاطرنشان کرد: سلفی‌ها و داعش تهدیدی جدی به حساب‌ می‌آیند و امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند.

رودریک کیس‌وتر رئیس کمیته روابط خارجی مجلس آلمان نیز در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از حضور در ایران، تصریح کرد: نقش ایران در امنیت افغانستان بسیار موثر است و با مشارکت بیشتر ایران در افغانستان ثبات و توسعه در این کشور ارتقا می‌یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها