امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89051
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر شنبه به وقت بولیوی در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر شنبه به وقت بولیوی در دیدار بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، با تاکید بر پیشنهاد روحانی در سازمان ملل مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری، اظهارداشت: این پیشنهاد به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسیده است و انتظار می‌رود که این موضوع به موضوع غالب در مسائل منطقه تبدیل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه تروریست‌ها در منطقه فعال هستند و از سوی برخی کشورها حمایت می‌شوند، تصریح‌کرد: گروه‌های تکفیری جنایاتی را انجام می‌دهند که در منطقه بی‌سابقه است و آنها می‌خواستند در زمان انتخابات عراق دست به جنایت در این کشور بزنند که موفق نشدند.

وی افزود: دولت عراق برای پایان دادن به این خشونت‌ها نیازمند حمایت بین‌المللی است، در غیر این صورت گروه‌های افراطی به سایر کشورهای منطقه نیز نفوذ خواهند کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص پرونده هسته‌ای ایران نیز با تاکید بر اینکه رهبر و ملت ایران به هیچ وجه حاضر به عقب نشینی از حقوق خود نیستند، تصریح‌کرد: ما به تمامی تعهدات خود در قالب توافق ژنو عمل کرده‌ایم و معتقد هستیم اگر کشورهای مذاکره کننده زیاده خواهی را کنار بگذارند به نتایج مطلوب خواهیم رسید.

جهانگیری با بیان اینکه به هیچ وجه در مقابل زیاده خواهی‌ها کوتاه نخواهیم آمد، خاطرنشان کرد: ما همکاری خود را با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزایش داده‌ایم و آمادگی داریم شفافیت کامل خود را نشان دهیم اما محاسبات غلط برخی مذاکره کنندگان نباید ما را به اول خط برگرداند.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید تلاش کنیم خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای باشد و اعتقاد داریم در قالب گروه 77 می‌توانیم در زمینه توسعه کشورها گام برداریم.

وی افزود: متاسفانه کشورهایی وجود دارند که عضو ان‌پی‌تی نبوده و دارای سلاح هسته ای هستند اما نه مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و نه توبیخ می‌شوند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این ملاقات با بیان اینکه تاکنون اقدام قابل قبولی درزمینه خاورمیانه عاری ازسلاح هسته‌ای صورت نگرفته، خاطر نشان کرد باید جلساتی در این زمینه برگزار نماییم.

وی با قدردانی از مدیریت و تاثیر پیشرفت‌های ایران در خصوص اهداف هزاره سوم پایدار و نیل به اهداف تعیین شده، اظهار امیدواری کرد دولت ایران بتواند با از بین بردن فقر و توسعه همه جانبه، ثبات، پیشرفت و اشتغال را تحقق سازد.

بان کی مون با اشاره به روند پیشرفت مذاکرات پرونده هسته‌ای ایران گفت: امیدوارم طرفین انعطاف بیشتری نشان دهند تا شاهد نتایج و دستاوردهای مورد نظر باشیم.

دبیرکل سازمان ملل از نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسئله سوریه قدردانی کرد و افزود: ایران پیشنهادات خوبی قبل از انتخابات سوریه ارایه داده بود و ادامه مشارکت و نقش آفرینی ایران برای حل بحران سوریه قابل ستایش است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران اظهار امیدواری کرد این تحریم‌ها از میان برداشته شود و منجر به توسعه اقتصادی ایران شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها