امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89062
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی ربیعی وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی که در حاشیه اجلاس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی ربیعی وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی که در حاشیه اجلاس سازمان بین المللی کار با نصار الربیعی وزیر کار عراق دیدار و از سخنان همتای عراقی خود در نشست وزرای کار کشورهای عضو جنبش عدم تعهد تقدیر کرد و یادآور شد: اعتقادات دینی ما می تواند یک مبنای مستحکم در گسترش روابط باشد و دولت ایران در قبال رشد و توسعه عراق خود را ملزم به همکاری های گسترده می داند.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه میان ایران و عراق و همچنین و آموزش مربیان فنی و حرفه ای عراق در ایران یادآور شد: علاوه بر همکاری در بخش آموزش فنی ـ حرفه‌ای ایران می‌تواند تجارب ارزشمند خود را در حوزه‌های حمایتی، مسایل معلولان و تأمین اجتماعی در اختیار عراق قرار دهد.

ربیعی با اشاره به این که تأمین اجتماعی 10 هزار تخت بیمارستانی برای بیمه‌شدگان در اختیار دارد، گفت: تجارب ارزنده‌ای در حوزه بیمه، درمان و مسایل بازنشستگی دارد، یادآور شد: ما می‌توانیم در این زمینه نیز همکاری‌های گسترده‌ای را به انجام برسانیم.

وزیر تعاون، کار و ر فاه اجتماعی در این دیدار از همتای عراقی خود برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد و یادآور شد: تبادل اطلاعات بر اثربخشی فعالیت‌ها و همکاری‌ها تأثیر بسزایی دارد و دو وزارتخانه می‌توانند یک کانال گفت‌وگو برای خود ایجاد کنند.

ربیعی یادآور شد: مراکز اقتصادی صندوق‌های بیمه‌ای در حوزه‌های مختلفی همچون پتروشیمی، دارو، تولید سیمان و ... فعال هستند و همکاران من در تهران و بغداد می‌توانند مذاکرات ما را جهت اجرایی کردن توافقات پیگیری کنند.

نصار الربیعی وزیر کار عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری‌های گسترده کشورش با ایران اظهارداشت: به‌منظور اجرای هرچه بهتر مفاد یادداشت تفاهم به‌زودی یک هیأت فنی از عراق برای مذاکره با مقامات ایرانی در حوزه آموزش های فنی ـ حرفه‌ای به تهران اعزام خواهند شد.

وی تأکید کرد: عراق در حوزه‌های مختلفی همچون تأمین اجتماعی و درمان نیازهای متعددی دارد و در این زمینه مساعدت ایران بسیار راهگشا خواهد بود چرا که در دیدار از ایران متوجه شدم جمهوری اسلامی دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای را در فرایند توسعه داشته و ما خواهان بهره‌مندی از این تجارب هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار