امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89074
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هفته جوان در حالی در سکوت و در حاشیه برگزاری جام جهانی فوتبال برزیل سپری شد که جوانان انتظار داشتند در این هفته خبرهای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، هفته جوان در حالی در سکوت و در حاشیه برگزاری جام جهانی فوتبال برزیل سپری شد که جوانان انتظار داشتند در این هفته خبرهای خوشی از سوی متولیان امور خود بشنوند.

اما این انتظار نه تنها محقق نشد بلکه جشن‌های سال گذشته وزارت ورزش و جوانان در سال جاری متوقف و برگزار نشد از جمله این جشن‌ها جشنواره حضرت علی اکبر(ع) بود که جوانان برگزیده کشور را در زمینه‌های مختلف معرفی و از آنها تقدیر می‌کرد اما امسال به گفته محمد گلزاری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان این جشن به دلیل نداشتن بودجه برگزار نشد.

از سوی دیگر وعده برگزاری شورای عالی جوانان نیز عملی نشد و وزارت ورزش و جوانان به برگزاری اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بسنده کرد.

در حالیکه کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند ادغام ورزش و جوانان باعث به حاشیه راندن امور جوانان می‌شود اما تا زمانی که طرح، لایحه و قانون دیگری به تصویب نرسیده است این وزارتخانه باید مسئول سیاستگذاری، نظارت و پیگیری مسائل جوانان باشد.

اما از آغاز دولت یازدهم وزیر ورزش و جوانان تنها دو بار در جلسات مرتبط با حوزه جوانان حضور داشته است و وقتی تعداد جلسات حضور وزیر در حوزه جوانان را با تعداد جلسات ورزشی مقایسه کنیم متوجه میزان اهمیت حوزه جوانان برای وزیر ورزش و جوانان هم می‌شویم!

در کنار وزارت ورزش و جوانان چشم جوانان به فراکسیون جوانان و نمایندگان جوانان در خانه ملت است تا خلأهای قانونی امور مربوط به جوانان را مرتفع کنند و در زمینه نظارتی نیز به وظایف خود عمل کنند و از دستگاه‌ها بخواهند در زمینه عملکرد خود پاسخگوی نمایندگان جوانان در خانه ملت باشند.

اما نمایندگان ملت نیز با طرح هایی از قبیل وزارت ازدواج و خانواده همچنان به این مشکل را دامن می‌زنند که تکلیف جوانان چیست؟

نمایندگانی که یکی از معیارهای انتخاب وزیر ورزش و جوانان را ورزشی بودن دانستند و با انتخاب فردی ورزشی به نادیده گرفتن جوانان دامن زدند.

محمد حسن نژاد جوانترین نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون جوانان به خبرنگار جامعه فارس گفت: جلسات این فراکسیون نیز مانند بسیاری از فراکسیون‌های دیگر جلسات منظمی ندارند و تنها در زمان اخذ رأی اعتماد از سوی وزیر ورزش و جوانان و در زمان تشکیل هیأت رئیسه تشکیل جلسه می‌دهد.

ابوالقاسم جراره یکی دیگر از اعضای فراکسیون جوانان نیز با بیان اینکه ورزش گوشه‌ای از دغدغه جوانان است اما حاشیه‌های زیاد آن باعث شده مسائلی که اهمیت آنها به مراتب بیشتر از ورزش است مانند هویت جوانان، اشتغال، ازدواج و اوقات فراغت تحت الشعاع قرار گیرد، به اهمیت موضوع جوانان اشاره کرد.

ابوالفضل ترابی با قبول انتقادهای وارد به فراکسیون جوانان گفت: انتقادهایی که به عملکرد فراکسیون جوانان مجلس مطرح می‌شود را قبول دارم و این موضوع را با اعضای فراکسیون مطرح می‌کنم تا به صورت جدی‌تری مسائل مربوط به حوزه جوانان را مورد پیگیری قرار دهند.

بنابراین در شرایطی که در وزارت ورزش و جوانان، ورزش بر موضوع جوانان سایه انداخته است این موضوع از سوی نمایندگان جوانان در خانه ملت نیز با جدیت پیگیری نمی شود و موضوعات دیگری در اولویت اعضای فراکسیون جوانان قرار می‌گیرد.

به گونه‌ای که حتی در برنامه مناظره تلویزیونی نیز که با یک هفته تأخیر با موضوع جوانان و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد باز هم ورزش و آمار و ارقام ورزشی از سوی میهمانان در مناظره مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مجری برنامه نیز به آن انتقاد کرد.

اما باید این سؤال را از نمایندگان مجلس و وزیر ورزش و جوانان و متولیان حوزه جوانان پرسید که تا چه زمانی باید با آزمون و خطا به دنبال یافتن راهکار مناسب برای حوزه جوانان بود و در این میان چه نهادی پاسخگوی از بین رفتن سرمایه عظیمی است که باید در راه عمران و آبادانی کشور مورد استفاده قرار گیرد؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها