امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89079
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 501
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی اصغر میرزایی ظهر امروز در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرگز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی اصغر میرزایی ظهر امروز در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرگز اظهار داشت: این شهرستان به میزان یک میلیارد تومان در بخش راه و شهرسازی، یک میلیارد تومان در بخش آب و 500 میلیون تومان در بخش کشاورزی، محتمل خسارت شده است.

میرزایی با اشاره به بخشی از خسارات وارده به شهرستان بندرگز اذعان داشت: بر اثر آب‎گرفتگی به 10 واحد مسکونی در لیوان غربی، مزارع و باغات، جاده‎های بین مزارع، ابنیه‌ها، پل‎ها و جاده قدیم این شهرستان خسارت وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: مسیر جاده قدیم بندرگز و کردکوی، حدفاصل روستاهای گلفرا، بنفش تپه، وطنا و جفاکنده نیز بر اثر آب‎گرفتگی و سیل دچار خسارت شده است.سقوط یک پل عابر پیاده در نوکنده

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرگز با اشاره به آب‎گرفتگی معابر و منازل در دیگر نقاط شهرستان از جمله شهر نوکنده افزود: بر اثر آب‎گرفتگی، یک دستگاه پل عابر پیاده در این شهر سقوط کرد و عبور و مرور را در این شهر با اختلال مواجه ساخت.

میرزایی ادامه داد: راه‎های ارتباطی بندرگز و بندرترکمن در محدوده روستای «محمدآباد» نیز دچار آب‎گرفتگی شد که این محور با اقدام به موقع دستگاه‎های عملیاتی بازگشایی شد.

وی عنوان کرد: در بخش آب نیز با طغیان رودخانه‎ها، سدهای انحرافی کوچک، تاسیسات آب سنجی، دریچه و کانال‎های انتقال آب دچار خسارت شده است.

اقدام مناسب دستگاه‎های عملیاتی بندرگز در مواجهه با سیل

این مسئول با تشکر از اقدام به موقع دستگاه‎های عملیاتی شهرستان در مقابله با سیل اخیر ابراز امیدواری کرد: با تجهیز بیشتر این شهرستان به امکانات و ماشین آلات سنگین، بتوان از خسارات پدیده‎های طبیعی به ویژه سیل در این شهرستان کاست.

میرزایی با تاکید بر موضوع پیشگیری به عنوان مهم‌ترین مرحله از چرخه مدیریت بحران برای مناطق در معرض خطر شهرستان تصریح کرد: هزینه‏های پیشگیری به مراتب ناچیزتر از مبلغی است که در زمان بازسازی صرف می‏شود و همین موضوع تاییدی مضاعف بر عقلانی بودن توجه به مرحله پیشگیری است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بندرگز متذکر شد: در شرایط کنونی با توجه به فصل پیش‏رو، تقریبا با بحران‏های طبیعی کمتری در شهرستان مواجه هستیم که بر این اساس باید برنامه‏های پیشگیری را با توجه به امکانات موجود شهرستان مدیریت کنیم.

میرزایی، در پایان با توجه به مشکلات این شهرستان در حوزه حوادث طبیعی، خواستار توجه ویژه مدیریت بحران استان به شهرستان بندرگز شد.
انتها پیام/83002/ن40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار