امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89085
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن هاشمی در جلسه کمیته ایمن سازی کشوری با اشاره به اینکه در دولت یازدهم امیدواریم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن هاشمی در جلسه کمیته ایمن سازی کشوری با اشاره به اینکه در دولت یازدهم امیدواریم بتوانیم واکسن پنتاوالان را به تولید داخلی برسانیم، توضیح داد: هزینه تولید داخلی این واکسن تأمین خواهد شد چون معتقدیم دانش فنی این تولید باید در کشور ایجاد شود.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد دانش فنی تولید واکسن‌های جدید خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور کوبا با تولید کامل 11 واکسن می‌تواند کمک بیشتری را در فروش دانش فنی به ما ارائه دهد.

وزیر بهداشت همچنین گفت: کمیته ایمن سازی کشوری باید روی کیفیت تولیدات داخل بر اساس استاندارد GMPنظارت کند و این اطمینان را به جامعه پزشکی بدهد که واکسن های تولید داخل موثر هستند.

وی با تأکید بر لزوم حل مشکلات مربوط به زنجیره سرد بر طبق استانداردهای بین‌المللی و رفع کمبود اعتبارات در این زمینه ادامه داد: ما باید بتوانیم در منطقه با توجه به قدمتی که در تولید واکسن داریم، بین بخش‌های دولتی تولید واکسن همبستگی ایجاد کرده و در کنار آن بخش خصوصی را نیز تقویت کنیم؛ با این اقدام می توانیم یک پایگاه منطقه ای ایجاد کرده و تولیداتمان را بر اساس استانداردهای بین‌المللی گسترش دهیم.

هاشمی با بیان اینکه وزارت بهداشت آمادگی سرمایه گذاری را در زمینه ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش اعتبارات دارد، گفت: اگر در سطوح عالی همبستگی در پیشبرد برنامه ها ایجاد شود، می‌توانیم در زمینه دانش فنی تولید واکسن ها پیشرفت داشته باشیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ریاست جمهوری نیز تأکید بر خودکفا بودن ایران در زمینه تولید واکسن ها دارد، خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی توصیه‌های زیادی در مورد برنامه‌های ایمن سازی ارائه داده و این توصیه ها باید در کمیته ایمن سازی کشوری مورد بحث و نقد قرار گیرد و در صورت لزوم، بر حسب نیازهای ملی، عملیاتی شود.

جلسه کمیته کشوری ایمن سازی متشکل از اعضای کمیته و با حضور وزیر بهداشت با هدف بیان موفقیت‌ها، وضعیت جاری برنامه ایمن سازی کودکان کشور و تصمیم گیری برای رفع مشکلات پیش رو، صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار