امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89094
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی امینی در همایش نقد و بررسی پیش‌نویس جامع وکالت، اظهار داشت: ‌وکالت صرفا یک ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی امینی در همایش نقد و بررسی پیش‌نویس جامع وکالت، اظهار داشت: ‌وکالت صرفا یک نهاد صنفی نیست بلکه نهادی مدنی و ملی به شمار می‌آید که حفظ اصول اولیه حاکم بر نهادهای مدنی موجب افزایش اعتبار نظام می‌شود، اما با تدوین مقررات نامناسب و شکستن مرز نهاد مدنی و دولتی صدماتی به حقوق مردم در جایگاه نظام وارد می‌شود که دغدغه همه دلسوزان است.

وی افزود: متاسفانه در پیشنویس جامعه وکالت مقرراتی پیش‌بینی شده که قوه قضائیه را در مقام دخالت و مدیریت در کانون وکلای دادگستری و امر دفاع قرار داده است، دخالتی ناخواسته که نه تنها دادرسی منصفانه و سلامت قضا را متزلزل می‌کند، بلکه از اعتبار آرا و تصمیمات قضایی در عرصه داخلی و بین‌المللی نیز می‌کاهد.

عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز تصریح کرد: پیشنویس لایحه‌ای که در کمیسیون‌های اصلی و فردی دولت قبل و با حضور نمایندگان قوه قضائیه و مجریه و همچنین کانون وکلای دادگستری بررسی و اصلاح شده بود، در زمان دولت تدبیر و امید جهت اصلاح عددی و رفع نقایص به قوه قضائیه ارجاع شد، اما این بار پیش‌نویس لایحه‌ای به دولت تقدیم شد که خصوصا مواد 8، 33، 35، 37، 45، 47، 51، 52 و تبصره یک ماده مواد 84، 95، 96 و 141 به استقلال وکیل و کانون‌های وکلای دادگستری را برخلاف روح قانون اساسی نقض کرده است.

امینی خاطرنشان کرد: این اقدام امری نبوده که نظام قضایی کشور به دنبال آن باشد و کانون‌های وکلای دادگستری در تلاش هستند تا با گفتمان سازنده و صحیح با قوای سه‌گانه به سوی تدوین لایحه‌ای جامع و راهبردی پیش روند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها