امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 891
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 222
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت عصر امروز (جمعه) در جمع ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حسین مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت عصر امروز (جمعه) در جمع دانشجویان دانشگاه شاهد سخنرانی کرد.

وی در ابتدای سخنانش با اشاره به هزینه‌هایی که برای نظام گذاشته شده است تا استوار بماند، گفت: در طول این سال‌ها هزینه‌های فراوانی برای نظام گذاشته شده است. نظام ما نظام بدیع و نو در دنیای امروز است. با دو رکن اسلامیت و جمهوریت که هر کدام پیام خاص خودش را دارد.

وی افزود: اسلامیت نظام نمایش دهنده مشروعیت آن و جمهوریت نیز بحث مقبولیت و مشارکت مردم را نشان می‌دهد. نظامی که اگر اسلام نداشته باشد محتوا ندارد. ولایت فقیه نیز اصل این نظام است. و پشتیبانی مردم از آن نظام مقبولیت آن را نشان می‌دهد؛ جمهوریت نیز بر اهمیت نقش مردم تاکید دارد نه بر حقانیت نظام.

مظفر در ادامه افزود: ما باید تلاش کنیم عنصر حق را در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نمایان کنیم؛ تاکنون مشارکت در جمهوری اسلامی در سطح بالایی بوده است. همچنین راه موفقیت ما نیز از مسیر استقامت و پایداری بر ارزش‌های اصیل انقلاب می‌گذرد و آنانی که از این اصول اظهار پشیمانی کردند الان در بدبختی به سر می‌برند. مانند بعضی از دوم خردادی‌ها که به انگلیس پناهنده شدند.

رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مردم باید با همه سختی‌ها دوباره به صحنه بیایند. هرگز نباید اشکالات، ما را در راه دفاع از این نظام سست کند.

وی همچنین در رابطه با انتخاب اصلح عنوان کرد: ما به دنبال اصلحی هستیم که بتواند رای اکثریت را جمع کند و شیفته خدمت باشد و نه تشنه قدرت.

مظفر درباره ائتلاف پیشرفت گفت: هدف از ائتلاف این است که اعضا با هم رقابت نکنند و به همدیگر کمک کنند و اگر هر فردی از این ائتلاف رئیس‌جمهور شد تک‌روی نکند و به تتهایی کابینه را نبندد. اعضای این ائتلاف قدرت دارند از خود عبور کنند. همچنین ممکن است فرد دیگری در بیرون از ائتلاف اصلح باشد که مسلما این ائتلاف به نفع او کنار می‌کشد.

وی افزود: اصل گفتمان ائتلاف بیشتر گفتمان انقلاب اسلامی است البته افرادی که می‌خواهند وارد ائتلاف شوند باید حداقل کف رای را داشته باشند. هر فردی نمی‌تواند وارد ائتلاف شود.

مظفر افزود: ما اصلحی را معرفی می‌کنیم که زمینه جذب آراء عمومی را بشود برایش فراهم کرد. ما هیچ گاه به دنبال اصلاح طلبان و فتنه‌گران نمی‌رویم. ما به دنبال افرادی هستیم که پایبند ارزش‌های انقلاب اسلامی باشند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت‌های فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: درست است شهرداری‌ها در حوزه فرهنگی بسیار تاثیرگذار هستند اما باید توقع‌مان را از شهرداری‌ها برای کار فرهنگی کم کنیم.توقع باید بیشتر بر روی وزارت فرهنگ باشد. مهم‌ترین وظیفه دولت رسیدگی به حوزه فرهنگی است.

رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف پیشرفت همچنین گفت: بحث تکنوکرات‌ بودن را از آقای قالیباف پرسیدم و متوجه شدم این حرف برای ماه‌ها بعد است. وی منظورش همان تخصص در راستای تعهد است. وی مبانی فکری‌اش انقلابی است. تکنوکرات که مختص سکولارها است منظور قالیباف نیست.

وی همچنین در رابطه با فتنه 88 خاطرنشان کرد: افراد در آن دوره متناسب با قبول داشتن شخص اول دولت و قبول نداشتن آن موضع‌گیری‌های شدید و ضعیفی داشتند. این ضعیف بودن موضع‌گیری‌ها در فتنه بدین معنی نبود که حمایت از فتنه می‌کنند.

مظفر همچنین در پایان سخنان خود در جمع دانشجویان دانشگاه شاهد با اشاره به کارگروه‌های ائتلاف خاطرنشان کرد: افراد ائتلاف در کارگروه‌های سیاسی، فرهنگی و زیربنایی واقتصادی تقسیم شده و در این زمینه فعالیت می‌کنند. الان نظام در موقعیتی نیست که بخواهد هزینه بپردازد. باید اتاق فکر داشته باشیم. به همین خاطر ائتلاف در همین رابطه برنامه‌هایی برای برون‌رفت نظام از مشکلات موجود را دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها