امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89100
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهمن کشاورز در حاشیه همایش نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه جامع وکالت با حضور در جمع ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهمن کشاورز در حاشیه همایش نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه جامع وکالت با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این لایحه در ابتدا به کلی استقلال وکلا را از بین می‌برد اما پس از اصلاحاتی که در دولت احمدی‌نژاد روی این لایحه صورت گرفت، بخشی از این‌ها مرتفع شد.

وی افزود: این لایحه آماده تحویل به مجلس بود، اما متاسفانه به مجلس داده نشد و مجددا به قوه قضائیه برگشت و حدودا پس از 6 ماه به دولت یازدهم رسید.

کشاورز تصریح کرد: ‌امیدواریم اشکالات عمده‌ای که در بحث نظارت، شورای عالی وکالت و دادگاه‌ها و دادسراهای انتظامی وجود داشت، در دولت روحانی برطرف شود.

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا با اشاره به اینکه ما به هیچ عنوان با بحث نظارت مخالف نیستیم، گفت: در حال حاضر نظارت وجود دارد و از زمانی که یک فرد وارد نهاد وکلا می شود قوه قضائیه بر آن ناظر است آنچه که ما بر آن مخالف هستیم بحث وکالت است.

کشاورز در خصوص مبالغ سنگینی که برخی از وکلا از موکلان خود دریافت می‌کنند، گفت:‌ با توجه به ماده 19 لایحه وکالت، اگر وکیل سهم وکیل و کانون وکالت را بپردازد، دیگر به کسی مربوط نیست که وی چه رقمی را دریافت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اما وکلایی که هم از شاکی و هم از متهم پول دریافت می‌کنند، در واقع خیانت کرده‌اند و باید پروانه وکالت آنها باطل شود همان‌گونه که تاکنون این اتفاق افتاده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها