امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8911
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار میهمانان کنگره امام مهدی(عج) و آینده جهان با آیت‌الله سیدمحمد بحرالعلوم از علمای برجسته عراق اظهار داشت: تعامل و همگرایی علما و اندیشمندان ایران و عراق ضرورتی است که در آینده نزدیک مصرانه پیگیر آن خواهیم بود.

وی از طرح موضوع تعامل علما و اساتید حوزه‌های علمیه ایران و عراق در شورایعالی حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: شناخت جایگاه تاریخی و علمای برجسته مکتب تشیع برای نسل جوان اهمیتی مضاعف دارد که این مسئله مهم نیز به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به جنایات رژیم بعث عراق علیه علمای شیعی و حوزه‌های علمیه یادآور شد: پس از روی کار آمدن این رژیم منحوس فشارهای زیادی بر حوزه علمیه نجف وارد شد و علمای بسیاری تبعید شده و یا هجرت کردند، پس از سقوط صدام حق حوزه‌های علمیه عراق ادا نشده است.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: هم‌اکنون علمای برجسته‌ای از عراق در حوزه علمیه قم مشغول تدریس هستند، اما باید با برقراری تعامل گسترده میان دو کشور و تبادل طلبه، جایگاه تاریخی حوزه علمیه نجف احیا شود.

وی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه نجف و قم پرچم‌دار مکتب جعفری هستند گفت: اگر تعامل و ارتباط میان دو حوزه برقرار شود مایه افتخار و آبروی عموم مسلمانان خواهد بود، از این رو کنگره امام مهدی(عج) و آینده جهان فرصتی برای تحقق این مهم است.
انتهای پیام/2258/ب/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها