امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89110
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «گیتی خجسته طاهری» دانش‌آموز کلاس هفتم (اول متوسطه) است که در المپیاد ریاضی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «گیتی خجسته طاهری» دانش‌آموز کلاس هفتم (اول متوسطه) است که در المپیاد ریاضی نوجوانان خراسان رضوی مقام نخست را کسب کرده است و در مسابقات علوم آزمایشگاهی جشنواره نوجوان خوارزمی هم برتر شد.

وی به نویسندگی هم می پردازد و مقام هایی را در سطح استان کسب کرده است؛ همچنین نفر برتر طرح ملی نهضت قرآن کریم در حفظ جزء آخر قرآن کریم از دیگر افتخارات این دانش‌آموز 13 ساله کاشمری است.

وی چندی پیش به عنوان یکی از دانش‌آموزان برتر خراسان رضوی از سوی سید جواد حسینی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مورد تقدیر قرار گرفت.

خجسته طاهری که ساکن روستای «ابراهیم آباد» کاشمر است، موفقیت خود را مدیون خانواده خود می‌داند و دلیل برتر شدنش را توجه به تدریس معلمان و مطالعه سحرگاهی عنوان می کند.

تلاش برای حفظ دیگر جزءهای قرآن کریم و یادگیری هنر گل‌سازی از برنامه‌های مورد علاقه این دانش‌آموز موفق خراسانی در ایام تعطیلات تابستان است.

گفت وگویی کوتاه با این نوجوان موفق داشتیم:

* فکر می کنی دلیل موفقیتت چیست؟

برنامه ریزی دقیق و منظم، داشتن محیطی آرام برای مطالعه و مطالعات سحرگاهی مهمترین دلایل موفقیت من در این زمینه بود اما نباید حمایت‌های خانواده و تشویق معلمان و به خصوص مدیر مدرسه هاجر، خانم رفعتی را هم فراموش کنم که زیاد مرا تشویق کردند تا در این مسابقات شرکت کنم.

* چه محیطی را برای مطالعه انتخاب می‌کردی؟

بیشتر در خانه مطالعه می‌کردم ولی بعضی وقت‌ها هم زودتر به مدرسه می‌رفتم و با دوستانم در حیاط مدرسه درس می‌خواندیم.

* چرا حیاط مدرسه؟

مدرسه ما با وجود این که خیلی بزرگ است ولی متاسفانه کتابخانه یا آزمایشگاه درسی ندارد و بیشتر اوقات با دوستانم در حیاط درس می‌خوانیم.

* با وجود اینکه مدرسه شما کتابخانه و یا آزمایشگاه ندارد ولی در مسابقات کتابخوانی استان و جشنواره علوم آزمایشگاهی خوارزمی مقام نخست را کسب کردی؟ چطور با وجود نداشتن امکانات این موفقیت را به دست آوردی؟

مدرسه ما کتابخانه ندارد و به همین علت اطلاعیه مسابقات کتابخوانی هم دیر به دست مدرسه رسید و ما فرصت زیادی برای مطالعه نداشتیم ولی من و دوستانم در این مسابقه شرکت کردیم و من موفق شدم جزء نفرات برتر مسابقه کتابخوانی استان که به صورت نویسندگی هم  اجرا شده بود شناخته شوم. برای شرکت در مسابقات جشنواره خوارزمی هم با استفاده از آزمایشگاه‌های روستاهای همجوار، که سختی‌هایی خودش را داشت مطالعاتی انجام دادیم و  خوشحالم که با شرکت در جشنواره خوارزمی رتبه اول را کسب کردم

* این موفقیت ها نتیجه چیست؟

همه این موفقیت‌ها را مدیون حمایت خانواده‌ام هستم و با حمایت آنها بود که انرژی گرفتم؛ من به بچه‌های روستا توصیه می‌کنم به این موضوع فکر نکنند که منطقه کوچک است و امکانات ندارند بلکه با داشتن برنامه‌ریزی و یک تلاش منظم می‌توانند موفق باشند؛ ضمن اینکه هر چه بیشتر به سمت معارف اسلامی برویم موفق‌تر می‌شویم.

* برای تعطیلات تابستانی هم برنامه‌ریزی کردی؟

تعطیلات تابستان به کلاس گلدوزی، قرآن و زبان انگلیسی میرم و دوست دارم با یادگیری زبان یک تخصصی رو دنبال کنم.

* آرزویت؟

دکتری مغز و اعصاب و یا دکتر قلب از آرزوهای درسی من است.

* چرا دکتری را انتخاب کردی؟

چون به میهنم خدمت کنم و جان مردم را نجات بدهم.

* چه درخواستی از مدیران آموزش و پرورش داری؟

این امکان فراهم شود که بتوانم در مسابقات کشوری هم شرکت کنم.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار