امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89113
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
«سید حامد سعید کاظمی» وزیر سابق حج و امور مذهبی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به گسترش تروریسم ...

«سید حامد سعید کاظمی» وزیر سابق حج و امور مذهبی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به گسترش تروریسم و لزوم وحدت در پاکستان، اظهار داشت: مردم پاکستان از گسترش تروریسم در این کشور آسیب‌های زیادی دیده‌اند و حیات استعمار نیز در پس جنگ‌های فرقه‌ای است بنابراین تجربه انقلاب اسلامی ایران بتجربه انقلاب اسلامی ایران به ایجاد وحدت و جلوگیری از جنگ‌های فرقه‌ای در پاکستان کمک می‌کند.

وی تاکید کرد: عناصر خارجی با پشتیبانی برخی کشورها در صدد شعله‌ور ساختن آتش جنگ فرقه‌ای در پاکستان هستند.

کاظمی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران مظهر وحدت شیعه و سنی همچنین اتحاد مسلمانان علیه قدرت‌های استکباری بوده و استفاده از این تجربه می‌تواند به سرعت فرهنگ اتحاد بین مسلمانان را در پاکستان گسترش دهد.

وزیر سابق حج و امور مذهبی پاکستان گفت: اتحاد مسلمانان ثمرات زیادی دارد اما مخالفان این اتحاد و در رأس آنها آمریکا نمی‌خواهند فرهنگ اتحاد بین مسلمانان از ایران به سایر کشورها گسترش پیدا یابد بنابراین واشنگتن و متحدانش با صرف هزینه‌های هنگفت به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند.

وی تصریح کرد: ما باید از تجربه انقلاب اسلامی ایران برای فرهنگ اتحاد بین مسلمانان استفاده کنیم زیرا به طور قطع همه مسلمانان علیرغم اختلافات جزئی یک هدف را دنبال می‌کنند.

کاظمی تصریح کرد: قدرت‌های استکباری تخم نفاق و نفرت را بین مردم پاکستان کاشتند و کاری کردند که عده‌ای دیگران را کافر پندارد، همچنین آنها برای برای کشتن برادران و خواهران مسلمان خود دست به عملیات انتحاری بزنند.

وی با دعوت همه فرق به فرهنگ اصیل اسلامی بویژه در پاکستان، گفت: ما از فرهنگ اصیل اسلامی دور شده‌ایم نوجوانان ما با وعده بهشت جلیقه انتحاری به تن می‌کنند و هزاران نفر از مردم بی گناه در آتش خشم کشورهای استعمارگر می‌سوزند.

حامد سعید کاظمی در پایان اظهار داشت: برای اصلاح مسلمانان گمراه شده پاکستانی که تعداد آنها اندک است باید اقدامات زیادی انجام دهیم تا بقیه مردم نجات پیدا کنند و در این زمینه استفاده از تجربیات ایران بسیار حائز اهمیت است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها