امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89116
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پایان دو ساعت رایزنی‌های هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آلمان در تهران ...

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پایان دو ساعت رایزنی‌های هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آلمان در تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،گفت:‌ گفت‌وگوهای دوجانبه هیأت‌های ایران و آلمان بعدازظهر امروز (یکشنبه) به مدت دو ساعت در محل وزارت امور خارجه برگزار شد. 
وی با بیان اینکه در این گفت‌وگوها موضوعات مطروحه در مذاکرات هسته‌ای که از فردا قرار است بین ایران و 1+5 آغاز شود، مورد مشورت و رایزنی قرار گرفت، عنوان کرد: این گفت‌وگوها در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و طرفین بر ضرورت آغاز نگارش متن توافق نهایی در این گفت‌وگوها تأکید کردند.
معاون ظریف عنوان کرد که مشورت‌ها با آلمان در وین نیز ادامه خواهد یافت.
هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آلمان به ریاست سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران و هانس دیتر لوکاس مدیرکل سیاسی وزارت خارجه آلمان بعدازظهر امروز (یکشنبه) در آستانه مذاکرات وین پنج در تهران در خصوص این دور از مذاکرات و موضوعات مطروحه در مذاکرات هسته‌ای به رایزنی پرداختند.

تیم مذاکره کننده ایرانی در هفته‌ای که گذشت رایزنی‌هایی را با هیأت‌های مذاکره کننده آمریکا، فرانسه و روسیه در ژنو و رم داشت.

پنجمین دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره گام پایانی توافقنامه ژنو (برنامه اقدام مشترک) از فردا (دوشنبه) در شهر وین برگزار خواهد شد.

به احتمال زیاد در این دور از مذاکرات کار نگارش متن پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای آغاز می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها