امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89117
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های بین‌المللی از جمله خبرگزاری فرانسه از قول «گروه ناظران حقوق بشر سوریه» گزارش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های بین‌المللی از جمله خبرگزاری فرانسه از قول «گروه ناظران حقوق بشر سوریه» گزارش داده‌اند که ارتش سوریه امروز یکشنبه،‌همزمان با آغاز عملیات ارتش عراق، مواضع گروهک تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شامات» (داعش) را هدف حمله قرار داده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است ارتش سوریه ظرف 24 ساعت گذشته به مواضع اصلی گروهک تروریستی داعش در این کشور حمله کرده است. همزمان العربیه از کشته شدن 279 تروریست در حملات ارتش عراق به مواضع داعش خبر داده است.

گروه ناظران حقوق بشر سوریه اعلام کرده اند که «نیروی هوایی سوریه مواضع داعش در استان رقعه در شمال این کشور و استان حسکه در شمال شرق این کشور حمله کرده است.»

این دو استان در مرز مشترک عراق با سوریه قرار دارند.

مقامات دولت عراق روز سه شنبه 20 خرداد (10 ژوئن) اعلام کردند که افراد مسلح گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام - داعش - پس از چهار روز نبرد، نیروهای ارتش و پلیس مستقر در شهر را وادار به فرار کرده و شهر موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق را به تصرف خود در آورده اند. از این تاریخ بود که بحران امنیتی در عراق جهانی شد.

گروه داعش در ابتدا به عنوان اعضای تشکل وابسته به شبکه القاعده فعالیت می کردند اما پس از بروز اختلاف بین این گروه و رهبری شبکه القاعده، از این شبکه جدا شدند تا هدف نهایی خود یعنی استقرار حکومت در عراق و سوریه را دنبال کنند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت عربستان در تغذیه مالی این گروه تروریستی نقش دارند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها