امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89120
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس فدرال آلمان روز یکشنبه اعلام کرد یک تبعه فرانسه به اتهام عضویت در گروه‌های افراط‌گرا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پلیس فدرال آلمان روز یکشنبه اعلام کرد یک تبعه فرانسه به اتهام عضویت در گروه‌های افراط‌گرا و مشارکت در جنگ سوریه، بازداشت شده است.

یک سخنگوی پلیس به خبرگزاری فرانسه گفته است که این فرد اواخر وقت شنبه در شهر برلین بازداشت شده است. وی از استانبول وارد آلمان شده و گفته می‌شود مدتی را در سوریه و در عضویت گروه تروریستی «داعش» گذرانده است.

این سخنگو همچنین گزارش روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» را تائید کرده است. این نشریه گزارش داده است که فرد بازداشت شده، پس از مجروحیت در سوریه تصاویری از جراحات خود را در سایت‌های وابسته به گروه‌های افراط‌گرا منتشر کرده است.

بنا بر این گزارش، مقامات آلمانی معتقدند که این فرد برای جذب نیروهای بیشتر و انتقال آن‌ها به سوریه یا برنامه‌ریزی جهت انجام حمله تروریستی، به اروپا بازگشته است.  پلیس آلمان از انتشار جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری کرده است.

بازداشت این فرد سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که تیراندازی در بروکسل به مرگ چهار نفر منجر شد. مظنون بازداشتی آن حادثه اعتراف کرده است که به مدت یکسال در کنار تروریست‌ها در سوریه جنگیده است.

مقامات اروپایی پیش از این هم نسبت به بازگشت افراط‌گرایان غربی که برای شرکت در نبرد به سوریه سفر کرده‌اند، ابراز نگرانی کرده بودند. بنا بر گزارش‌های غیررسمی، بیش از 1000 تبعه اروپایی در حال حاضر در سوریه می‌جنگند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها