امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89121
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع پزشکی لیبی اعلام کردند در درگیری‌های امروز یکشنبه بین نیروهای ژنرال خلیفه حفتر با گروه مسلح انصار ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع پزشکی لیبی اعلام کردند در درگیری‌های امروز یکشنبه بین نیروهای ژنرال خلیفه حفتر با گروه مسلح انصار الشریعه در بنغازی در شرق این کشور دست کم چهار تن کشته و 9 تن نیز زخمی شدند.

ژنرال حفتر، سرلشکر بازنشسته ارتش لیبی  از شانزدهم ماه مه گذشته با هدف سرکوب گروه‌های تروریستی در شرق لیبی واحدهایی از ارتش و گروه های شبه نظامی را  برای مقابله با گروه انصار الشریعه به خدمت گرفته است.

نیروهای خلیفه حفتر امروز یکشنبه مناطق سیدی فرج و الهواری  پایگاه‌های گروه‌ انصار الشریعه در غرب بنغازی را هدف حمله قرار دادند.

شاهدان گفتند: صدای  تیراندازی ها در این مناطق به قدری شدید بود که اهالی از بیم جانشان از این مناطق گریختند.

 سرهنگ «صقر الجلوشی»، فرمانده نیروی هوایی نیروهای حفتر اعلام کرد در ساعات آتی مراکز استقرار تکفیری ها و تروریستها را در بنغازی هدف قرار خواهند داد.

حفتر: قطر عامل حادثه ترور من است

ژنرال حفتر فرمانده ارتش ملی و عملیات نظامی کرامت لیبی در گفت وگو با کانال العربیه الحدث دولت قطر را به دست داشتن در سوء قصد اخیر علیه خود متهم کرد و گفت قطر ار همان روز اول که به لیبی بازگشتم مرا هدف گرفته و به خاطر اقداماتش و توهینی که به مردم لیبی کرده دیر یا زور به آن جواب می دهیم.

وی افزود: عناصر تروریستی که وارد لیبی شده اند باید این کشور را ترک کنند یا لیبی گورستان آنها خواهد بود و مابا فرزندان القاعده و انصار الشریعه وارد گفت وگو نمی شویم.

خلیفه حفتر در چهاردهم خرداد ماه از سوی شبه نظامیان لیبیایی و با استفاده از یک خودروی بمب گذاری شده هدف حمله قرار گرفت.

بنابر این گزارش، انفجار خودرو مذکور در محل استقرار وی در نزدیکی بنغازی به کشته شدن سه تن از همراهان حفتر و عامل انتحاری انجامیده اما به خلیفه حفتر آسیبی نرسیده است.

پس از این انفجار نیروهای تحت فرمان خلیفه حفتر تاکید کردند که دامنه عملیات خود را از بنغازی به دیگر مناطق لیبی نیز خواهند کشید و تا سرکوب کامل شبه نظامیان تندرو از پای نخواهند نشست.

انتهای پیام/.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار