امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89128
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: قویا با دخالت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: قویا با دخالت نظامی آمریکا در عراق مخالفیم.

وی با تأکید بر اینکه ایران با حساسیت و دقت مسائل جاری در عراق را دنبال می‌کند، اظهار داشت: حمله تروریست‌ها به عراق در شرایطی صورت گرفت که مردم عراق در انتخابات پارلمانی این کشور پیروزی بزرگی را رقم زدند و این مهم برای برخی کشورها قابل تحمل نبوده است.

افخم خاطرنشان کرد: بی تردید حوادث جاری با هدف تاثیرگذاری و تغییر در روند سیاسی عراق مرتبط است و شواهد نیز نشان می‌دهد آمریکا درصدد سوء استفاده از وضع موجود عراق و بر هم زدن نتیجه این انتخابات است و به طور قطع نباید از عواملی که در ایجاد ناامنی در عراق دخیل بوده‌اند انتظار کمک و مساعدت داشت و از این رو جمهوری اسلامی ایران قویا با دخالت نظامی آمریکا در عراق مخالف است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین ضمن هشدار نسبت به پیامدهای ناگوار استفاده ابزاری از تروریسم و خطر فرامرزی گروه‌های تروریستی، وظیفه دولت‌ها و مجامع بین‌المللی در حمایت مسئولانه از دولت عراق برای دفع خطر تروریسم تکفیری و افراطی را مورد تأکید قرار داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار