امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89149
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون انتخابات کلمبیا «خوان مانوئل سانتوس» رئیس‌جمهور کنونی این کشور را به عنوان پیروز دور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون انتخابات کلمبیا «خوان مانوئل سانتوس» رئیس‌جمهور کنونی این کشور را به عنوان پیروز دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کرد. وی با این پیروزی یک دوره چهار ساله دیگر رئیس‌جمهور کلمبیا خواهد ماند.
سانتوس مجموعا توانسته حدود 51درصد از آرا را به خود اختصاص دهد. حدود 46درصد از مردم کلمبیا نیز به «اسکار ایوان زولوآگا» رأی داده‌اند.
سانتوس در برنامه‌ تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده که مردم کلمبیا باید بین پایان دادن به جنگ و جنگ بی‌پایان یکی را انتخاب کنند. مذاکرات صلح تنها راه حل برای دستیابی مردم به امنیت و آرامش است و من این وظیفه خود می‌دانم که این مسیر را با کمک شما به پایان برسانم.
«آلفردو مونالو» تحلیلگر سیاسی در مورد 2 کاندیدای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا می‌گوید: هدف سانتوس تلاش برای برقراری صلح در کلمبیاست در حالی که «زولوآگا» به دنبال ادامه جنگ و گذشته خونینی است که تمام کلمبیایی‌ها از آن رنج برده‌اند.
در دور اول انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا درصد پایینی از مردم مشارکت داشتند. به طوری که 60 درصد مردم پای صندوق‌های رأی حاضر نشدند و بنا بر اطلاعات سازمان ثبت کلمبیا از 33 میلیون کلمبیایی واجد شرایط تنها 13 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار