امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89151
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
«ابراهیم العرادی»، فعال سیاسی و حقوقدان بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه از دولت عراق خواست تا ضمن ...

«ابراهیم العرادی»، فعال سیاسی و حقوقدان بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه از دولت عراق خواست تا ضمن تقدیم شکایتی به پلیس بین الملل خواستار بازداشت «سمیره رجب»، وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی رسمی حکومت بحرین شود که عناصر گروه تروریستی داعش را به «انقلابیون علیه ظلم و جور» توصیف کرده بود.

العرادی افزود: وزیر اطلاع رسانی بحرین ماهیت واقعی و اندیشه‌های حقیقی خود را در برابر افکار عمومی جهان عرب آشکار کرد و نشان داد که وی از هواداران و طرفداران تکفیری‌های داعشی و بازماندگان حزب بعث عراق است.

این فعال بحرینی تاکید کرد که سمبره رجب نماینده ملت بحرین شمرده نمی‌شود و ما از دستگاه قضایی عراق می‌خواهیم که با شکایت نزد اینترپل به اتهام حمایت و پشتیبانی از بزرگ‌ترین گروه تروریستی تهدید کننده امنیت عراق خواستار بازداشت وی شود.

وی تاکید کرد که انقلاب بحرین انقلابی مسالمت آمیز علیه افرادی همچون سمیره رجب است که انقلابیون بحرینی را گروهی تروریستی و مخرب می‌داند، در حالی‌که داعش را گروهی ضد ظلم می‌خواند.

العرادی تاکید کرد که رژیم حاکم بر بحرین و همچنین خاندان آل خلیفه متهم به حمایت از تروریسم تکفیری از گذر نمایندگانی است که زمینه ارسال کمک‌های مالی برای این گروه‌ها را فراهم می‌کنند.

این فعال بحرینی در خصوص اقدام حکومت عراق در شکایت از نظام بحرین در دادگاه بین المللی به اتهام حمایت از داعش گفت: عراق اولین طرفی است که حق تقدیم شکایت از هر مسئول در هر کشوری را دارد که از تروریسم در انواع و اشکال آن حمایت می‌کند و سمیره رجب یکی از این افراد است.

سمیره رجب، وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی حکومت بحرین جمعه گذشته در سخنانی تصریح کرد، آنچه تحت عنوان داعش در عراق خوانده می‌شود، بیانگر خواست و اراده مردم این کشور برای دستیابی به آزادی و کرامت است.

این وزیر بحرین درباره حوادث بحرین در صفحه توئیتر خود نوشت که علامت سوال‌های بی‌شماری درباره حوادث عراق و پیروزی‌های داعش در برابر سکوت بین المللی وجود دارد و نشانه‌هایی دال بر تقسیم عراق به چشم می‌خورد.

رجب افزوده بود: حوادث الانبار انقلاب علیه ظلم و جوری است که بیش از 10 سال است بر عراق حاکم است و این از خوی و طبیعت عراقی‌ها نیست که در برابر اهانت و ظلم صبر و سکوت کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار