امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89164
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
 وزیر ارشاد صبح امروز در بازدید از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بازی‌های رایانه‌ای از این جهت اهمیت دارد که این بازی‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند ...

 وزیر ارشاد صبح امروز در بازدید از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بازی‌های رایانه‌ای از این جهت اهمیت دارد که این بازی‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند اوقات فراغت نسل جوان را پر کند یک وسیله رسانه موثری در انتقال فرهنگ هم هست، ما می‌توانیم بسیاری از سیاستها و محتوای فرهنگی خودمان را از طریق بازی‌های رایانه‌ای انتقال دهیم.

وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای در ایران یک هنر نوپاست که نیاز به حمایت جدی دارد، من در کشورمان استعدادهای درخشانی را می‌بینم که اگر مورد حمایت قرار بگیرند می‌توانند در سطح جهانی هم مورد استفاده قرار بگیرند.

جنتی ادامه داد: همانگونه که شرکت‌های بازی‌سازی جهانی دارند افکار واندیشه‌ها و اهداف سیاسی خودشان را از طریق این بازی‌ها منتشر می‌کنند ما هم می‌توانیم متقابلاً از بازی‌های رایانه‌ای دیدگاه‌هایمان را منعکس کنیم.
 
بنیاد بازی‌ها می‌ماند

وزیر ارشاد در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای سرنوشتی چون موسسه هنرهای تصویری و ستاد حفظ و صیانت از آثار پیدا می‌کند، گفت: در بحث موسسه‌ رسانه‌های تصویری انحلال به آن معنا مطرح نیست، دولت در این زمینه یک سیاست دارد که می‌خواهد تصدی‌گری کند و حوزه‌های این چنینی را به بخش خصوصی واگذار کند، البته نقش حاکمیتی که دولتها دارند نمی‌توان فراموش کرد، آنچه مهم است نقش سیاست‌گذاری، حمایت و هدایت است که وزارت ارشاد بر عهده دارد اما به عنوان تولید کننده ظاهر شود قابل قبول نیست، ما در همه حوزه‌ها این سیاست را دنبال می‌کنیم که آنچه قابل تصدی‌گری است را واگذار کنیم.

جنتی ادامه داد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از نظر کار تبلیغاتی معرفی نشده و هنوز کسانی که به بازی‌های رایانه‌ای روی می‌آورند به فروشگاه‌هایی مراجعه می‌کنند که بعضاً هم آثار غیر مجاز عرضه می‌کنند.

وی افزود: جز وظایف اصلی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای صدور مجوز برای بازی‌های خارجی که قابل نشر است، آنچه که ما در دراز مدت به آن فکر می‌کنیم این است که بازی‌های ملی به صورت یک تشکل ستادی عمل کند که نیازی به اعتبارات دولتی نداشته باشد و خود بنیاد به نحوی کسب درآمد کند.

جنتی با اشاره به محدود کردن ورود بازی‌های خارجی به کشور گفت: باید ورود بازی‌های خارجی را محدود کنیم و به طور کاملاً کنترل شده به بازار عرضه کنیم.

علی جنتی در پایان این نشست درخصوص حذف بخش عفاف و حجاب از نمایشگاه گفت: در جریان این موضوع قرار ندارم اما شاید به خاطر محدودیت‌های مالی این بخش از نمایشگاه حذف شده، قرار نیست هر کاری که در دولتهای گذشته انجام شده در این دولت‌ها انجام شود.
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها