امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89175
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از دوم تیرماه مصادف با 25 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از دوم تیرماه مصادف با 25 شعبان‌ به مدت 20 روز در باغ‌موزه دفاع مقدس تهران برگزار می‌شود که در این نمایشگاه مسئولیت کمیته مراسم و محافل بر عهده سازمان دارالقرآن قرار گرفته است به همین جهت سازمان در این نمایشگاه غرفه جداگانه‌ای نداشته و تنها با برگزاری برنامه‌های مختلف در نمایشگاه قرآن حضور خواهد داشت.

بر همین اساس، «مسعود وادی‌پور» سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هر سال به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود که در این نمایشگاه کمیته‌های بسیاری مسئول اجرای برنامه‌های مختلف هستند و امسال با توجه به تدابیر حجت‌الاسلام حشمتی رئیس نمایشگاه قرآن، مسئولیت کمیته محافل و مجالس بر عهده سازمان دارالقرآن قرار گرفته است.

«شب‌های نورانی» در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

وی با اشاره به برنامه‌های کمیته محافل و مراسم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: ما در نمایشگاه قرآن برنامه‌هایی همچون نشست‌های تخصصی، شب‌های نورانی و تلاوت اذان‌گاهی مغرب را برگزار خواهیم کرد که با توجه به اهمیت این برنامه‌ها پیش‌بینی می‌کنیم با استقبال مردم قرآن‌دوست کشورمان روبرو شود.

وادی‌پور با بیان اینکه برنامه شب‌های نورانی از دوم تا پانزدهم ماه مبارک رمضان هر شب با محوریت یک موضوع قرآنی در نمایشگاه برگزار می‌شود، گفت: در این برنامه که به نوعی محفل انس با قرآن است هر شب دو قاری، یک کارشناس مجری، یک حافظ قرآن و همچنین یک گروه تواشیح به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی با اشاره به حضور یک خانواده قرآنی در هر برنامه و برگزاری مسابقات حضوری متناسب با موضوع شب‌های نورانی، خاطر نشان کرد: برنامه شب‌های نورانی در مسجد باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد که امیدواریم با توجه به برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده است مورد استقبال قرار گیرد.

برگزاری 18 نشست تخصصی/ تلاوت اذان‌گاهی توسط قاری بین‌المللی

سرپرست مدیریت ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الکریم، برگزاری 18 نشست‌ تخصصی در نمایشگاه قرآن را از دیگر برنامه‌های کمیته‌های محافل و مراسم عنوان کرد و افزود: در این نشست‌ها که با محوریت قرآنی همچون «قرآن و بانوان»، «قرآن و مطالبات رهبری»، «قرآن و آموزش و پرورش»، «قرآن و آموزش عالی»، «قرآن و نهادهای مردمی» برگزار خواهد شد، حدود 6 میهمان ویژه حضور دارند.

وادی‌پور با بیان اینکه تلاوت اذان‌گاهی هر شب توسط یک قاری بین‌المللی در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود، ادامه داد: در بخش تلاوت اذان‌گاهی پس از تلاوت قرآن توسط قاری بین‌المللی، ترجمه آیات قرائت می‌شود و در نهایت یکی از قاریان کشورمان به اقامه اذان خواهد پرداخت.

وی با اشاره به همکاری مسئولان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با کمیته محافل و مراسم، گفت: امیدواریم بتوانیم برنامه‌های مناسبی برای بازدیدکنندگان از بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار کنیم تا شاهد حضور پررنگ مردم در محافل قرآنی مختلف باشیم.

انتهای پیام/ م.ا
برچسب ها:
آخرین اخبار