امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89178
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی رجایی امروز در نشست مطبوعاتی همایش پیشرفت از منظر قرآن و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی رجایی امروز در نشست مطبوعاتی همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با اشاره به سخنان رهبری در این زمینه اظهار داشت: کار در زمینه ارائه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت متعلق به اشخاص و مقامات نیست بلکه همه افراد در برابر آن وظیفه دارند و هر کس به اندازه خود باید در برابر این موضوع مسئول باشد.

وی اظهار کرد: رهبری در سخنان خود ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه را بالفعل دانسته‌اند که می‌توان با مطالبه از آنها بهترین استفاده را کرد و حتی می‌توان ظرفیت‌های بالقوه آنها را هم به بالفعل تبدیل کرد.

رئیس دبیرخانه حوزوی همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: در راستای همین تاکیدات رهبری مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای حرکت در این مسیر و رسیدن به نتایج مطلوب برگزاری دو همایش ملی «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» که امسال سومین دوره آن برگزار شد و همایش «پیشرفت از منظر قرآن و حدیث» با محوریت حوزه‌های علمیه که نخستین دوره آن 30 بهمن برگزار خواهد شد، ‌مصوب شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با همکاری‌های حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کشور در سطح ملی برگزار می‌شود‌ گفت: به همین منظور موضوعی عام و فراگیر برای این همایش در نظر گرفته شده است تا افراد غیر حوزوی نیز در این همایش شرکت کنند.

رجایی موضوع این همایش را پیشرفت از منظر قرآن و حدیث اعلام کرد و گفت: برای مدنظر قرار دادن بخش حوزوی، موضوع پیشرفت از منظر قرآن و حدیث در این همایش مورد بررسی قرار گرفت که به تائید مرکز عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در تهران نیز رسید.

وی اظهار کرد: این همایش دارای 5 محور ماهیت و مولفه‌های پیشرفت اسلامی، مبانی و اصول پیشرفت اسلامی، ویژگی‌ها و شاخص‌های جامعه پیشرفته از منظر قرآن و حدیث، عوامل و موانع پیشرفت اسلامی و بررسی انتقادی مبانی و شاخص‌های توسعه است.

رئیس دبیرخانه حوزوی همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث تصریح کرد: این همایش توسط حوزه‌های علمیه برپا شده است و دبیرخانه مرکزی در تهران فقط در راستای تسهیل انجام کارهای آن به ایفای نقش پرداخته است و برای همین انتظار می‌رود محققان،‌ فضلا و اساتید حوزوی در بهتر برگزار شدن این همایش مشارکت کنند.

وی همچنین از برگزاری 5 جلسه کمیته علمی برای این همایش خبر داد و بیان  کرد: از برنامه‌های دیگر این همایش بررسی جایگاه زنان و خانواده و نقش علما در پیشرفت الگوی ایرانی اسلامی است البته برای به کارگیری طلاب حوزه‌های علمیه در سطوح پائین‌تر برنامه‌ای با عنوان پیشگامان پیشرفت انجام شده است تا از ایده‌های طلاب جوان هم در این زمینه بهره گرفته شود.

وی در پایان از راه‌اندازی سایت رسمی دبیرخانه حوزوی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت همزمان با این نشست خبر داد و گفت: این سایت که دارای دو بخش علمی پژوهشی و خبری است از امروز آغاز به کار کرد که در بخش علمی پژوهشی مقالات و آثار اساتید و صاحب‌نظران حوزه در زمینه پیشرفت قرار گرفته است.

انتهای پیام/2258/س40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها