امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89182
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آثار او در این نمایشگاه را می توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول شامل آثاری است که اسامی خدا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آثار او در این نمایشگاه را می توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول شامل آثاری است که اسامی خدا را بر بوم هایش به تصویر کشیده و دیگری اشعاری از حافظ با مفاهیم عرفانی و عاشقانه است که این هنرمند جوان با بهره گیری از خط نستعلیق و ثلث بر روی بوم انعکاس داده است.

مجتبی زمانی که سه سال است بر روی آثار این نمایشگاه متمرکز است ،در مورد این آثار گفت: در این نمایشگاه علاوه بر آنکه آثاری  از اسماء الله به تماشا گذاشته ام که شامل نام های خدا چون هوالحق، هوالعزیز، هو الحبیب و ...  می شود، اشعاری از حافظ را انتخاب کرده ام  که مفهوم آن به همراه فرم کلی بیت یا مصراع شعر مورد نظر را برای کار مناسب می دیدم.

زمانی خط نستعلیق را خطی قانونمند می داند و در آثارش قواعد و قانون آن را با وسواس خاصی رعایت کرده است، او در این رابطه گفت: نستعلیق خطی قانونمند است، بنابراین نمی توان پا را فراتر از آن گذاشت و باید به آن وفادار بود، اما در بسیاری از آثاری که در آن ها از خط ثلث بهره گرفته ام ساختار شکنی کرده ام.

او اضافه کرد: بدلیل آنکه سالها کار خوشنویسی انجام داده ام دوست داشتم عنصر خط حرف اول را در این آثار بزند و در اولین نمایشگاه انفرادیم به سراغ انجام آثار مدرن و انتزاعی نرفتم اما فکر می کنم آثارم در نمایشگاه بعدی ام مدرن خواهد بود.

او در مورد انتخاب رنگ و فرم برای آثارش گفت: در برخی آثار که فرمی انتزاعی دارند بداهه نگاری صورت گرفته و تمامی اتفاق ها در لحظه  به تصویر کشیدن اثر رخ داده است و از پیش در مورد آن ها فکر نشده اما درآثار دیگر قبل از انجام هر کار روی طرح، رنگ و فرم آن فکر شده و بعد بر روی بوم نقش بسته است.

آثار زمانی تنوع زیادی به لحاظ رنگ و فرم دارند، او در بعضی آثارش با ایجاد بافت و برجسته جلوه دادن کار جذابیت های بصری زیادی بوجود آورده است و با پتینه کاری بر روی بعضی آثارش به آنها قدمت داده است.

این هنرمند جوان در مورد رنگ آمیزی آثارش  عنوان کرد: همیشه سعی می کنم رنگ ها بر اساس محتوا و معانی کارها استفاده شوند، در بعضی آثار هم که از پیش در مورد آن فکر نشده، بصورت ناخود آگاه بسمت رنگی گرایش پیدا کرده ام که با مفهوم اثر همخوانی داشته است. در حدود دو سال است که بیشتر به کار سیاه و سفید علاقه دارم و از این دو رنگ در کنار هم لذت می برم و فکر می کنم کارهای زیادی می توان با این دو رنگ انجام داد، در این نمایشگاه هم آثار زیادی با این دو رنگ ارائه داده ام.

نمایشگاه نقاشی خط های مجتبی زمانی  تا 28 خرداد ماه درگالری شکوه واقع در سه راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی،کوچه شهید امیر نوری، شماره 19 دایر است و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 17 الی 21 از این آثار دیدن نمایند.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها