امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89183
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از هم اکنون تا اواخر تابستان قرار است هر هفته، در روزهای جمعه، فضای باز فرهنگسرای نیاروران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از هم اکنون تا اواخر تابستان قرار است هر هفته، در روزهای جمعه، فضای باز فرهنگسرای نیاروران در اختیار هنرمندان قرار دهد.

هنرمندان می توانند در این فضا به صورت ورکشاپ و کارگاهی به تولید آثار هنری خود بپردازند و علاقه مندان نیز علاوه بر بازدید، می توانند برای خرید آثار مورد علاقه شان اقدام کنند.

برخی از هنرمندان ممکن است آنقدر مطرح نباشند که نمایشگاه های انفرادی بگذارند، «گذر هنرمندان» این امکان را برای هنرمندان جوان فراهم کرده تا بتوانند به ارائه آثار خود بپردازند.

کسانی که می خواهند در «گذر هنرمندان» حاضر شوند، باید سطح کیفی آثارشان در حد متعادلی باشد. البته مسئولان برگزاری «گذر هنرمندان» برای حضور جوانان سختگیری چندانی را اعمال نکرده اند.

نخستین روز «گذر هنرمندان»، جمعه 23 خرداد 1393 با حضور چند تن از هنرمندان جوان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

یکی از هنرمندان حاضر در «گذر هنرمندان» محمد شرف الاسلامی بود.

این هنرمند خوشنویس درباره خودش و هنر خوشنویسی می‌گوید: از سال 1384 خوشنویسی می کنم و از شاگردان محمد صادق احدپور در مقطع فوق ممتاز خوشنویسی هستم.

این هنرمند درباره چگونگی حضورش در «گذر هنرمندان» ادامه می دهد: من فرم های لازم برای حضور در اینجا را پر کرده بودم. قراراست تا پایان تابستان و جمعه ها به فرهنگسرای نیاوران بیاییم و آثار را همین جا به صورت ورکشاپ تولید و به فروش برسانیم.

یکی دیگر از هنرمندان حاضر در نخستین روز «گذر هنرمندان»، محمد باقر رضایی اهل کشور افغانستان بود.

این هنرمند نقاش می گوید: من در قم زندگی می کنم. 6 سال است که نقاشی می کشم و دیپلم گرافیک گرفته ام و تا کنون چند نمایشگاه گروهی و انفرادی داشته ام.

رضایی درباره حضورش در «گذر هنرمندان می گوید: امروز از ساعت 11 صبح اینجا بودم. البته مردم بیشتر به سراغ موسیقی و تئاتر و نمایشگاه های مجسمه می روند. اما به نظرم در هفته های بعد فضا مناسب تر و مخاطبان بیشتر می شوند.

این هنرمند افغان می گوید: هفته های بعد هم در «گذر هنرمندان» حاضر می شوم. به نظرم فراهم کردن چنین فضایی برای هنرمندان جوان حرکت بسیار ارزشمندی است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار