امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89202
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه عفاف و حجاب در کشور گفت: نمایندگان وزارت ...

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه عفاف و حجاب در کشور گفت: نمایندگان وزارت بازرگانی سابق در این زمینه برنامه ریزی‌هایی داشته و اقداماتی را نیز انجام داده‌اند که از جمله این اقدامات دادن برچسب‌های خاص به اصناف است که تا حدودی از فروش اجناس قاچاق جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در موضوع عفاف و حجاب در جامعه بیش از آنکه به نوع پوشش‌ها توجه شود باید فرهنگ‌سازی صحیحی در این خصوص صورت گیرد که به تعالی فکری اعضای جامعه منجر شود به گونه‌ای که اگر یک خانم به هر جای دنیا سفر کند پوشش خود را تغییر ندهد و به اعتقادات و اصول خود پایبند باشد و عفاف و حجاب به سبک زندگی مردم تبدیل شود.

این کارشناس امور زنان با اشاره به شوهای لباس منازل گفت: اگر تمام نظارت‌ها و دقت ها نیز صورت گیرد با شوی لباسی که در داخل منازل برگزار می‌شود یا اجناسی که به عنوان کالای همراه مسافر از مبادی ورودی وارد کشور می‌شود نمی‌توان برخورد کرد.

جلودارزاده همچنین با اشاره به کارخانجات چادر مشکی در کشور گفت: در طی سال‌های گذشته موفق نشدیم تکنولوژی مدرن تولید چادر مشکی را وارد کشور کنیم اما وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون طرحی را در ست دارد تا زمینه‌ها را برای سرمایه‌گذاری در زمینه پوشش اسلامی در کشور فراهم کند که این طرح می‌تواند گام مؤثری در زمینه پاسخگویی به نیازهای جامعه باشد.

وی افزود: بنابراین موضوع و نکته مهم در امر ترویج عفاف و حجاب در جامعه، فرهنگ سازی در خانواده‌ها است تا اصلاح زیرساختی انجام شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها