امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89203
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز اسماعیلی طی یادداشتی در وبلاگ خود به ارائه گزارشی از دیدار حجت‌الاسلام حسن ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز اسماعیلی طی یادداشتی در وبلاگ خود به ارائه گزارشی از دیدار حجت‌الاسلام حسن روحانی با نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخته است که در ادامه می‌آید:

ساختمان قرمز پاستور همزمان با سالروز انتخابات 24 خرداد ماه ریاست جمهوری میزبان رقبایی بود که سال گذشته در چنین روزی بخت خود و اقبال مردم را محک زدند تا مدیریت دستگاه اجرایی کشور را به عهده گیرند.

همه هفت کاندیدا، حتی آقایان حدادعادل و عارف که انصراف داده بودند، میهمان شخص رئیس‌جمهور بودند تا بعد از رقابت، خاطره‌ای برای رفاقت بسازند. جمعی بیارایند و مردم را امیدوار کنند که شخصیت‌های انقلاب زیر یک سقف قابل جمع‌اند؛ هم برای مناظره و رقابت، و هم برای گفت‌وگو و همفکری صمیمانه.

آنقدر یکدیگر را قبول دارند که در نماز به رقیب پیروز اقتدا می‌کنند و البته در خصوص مهمترین برنامه‌های جاری کشور نیز دیدگاه‌های خود را صادقانه و صریح در میان می‌گذارند. 

یک روز رقیب هم بودند و امروز در کنار هم. همه آنها از آقای عارف که به نفع رئیس‌جمهور منتخب کناره‌گیری کرده بود تا آقای قالیباف که جدی‌ترین رقیب اصولگرای روحانی محسوب می‌شد، و نیز آقای حداد عادل اعتقاد داشتند که 24 خرداد باید به عنوان یک روز ملی دیده شود و به پاس حماسه سیاسی مردم، جشن و یادبود ملی در سطحی گسترده برگزار شود.

عضو اصلاح‌طلب جمع، محمدرضا عارف، در این نشست وقتی از «حماسه سیاسی 24 خرداد» صحبت شد، روزهای انتخابات 76 و تشکیل دولت اصلاحات را مرور کرد و گفت: «هر روزِ خرداد، روز حماسه است». غلامعلی حداد عادل هم با اشاره به اینکه 24 خرداد جشن همه ملت ایران است، به مزاح گفت: «حالا اگر نمی‌شود همه ملت را جمع کرد، نامزدها را که می‌شود دور هم جمع کرد!»

با بکار بردن واژه نامزد، محسن رضایی هم با مطایبه حداد عادل را به موضع فرهنگستانی اش برد و به فارسی بودن نامزد، در برابر کاندیدا، اشاره کرد. به خوز رفت و گفت «من هم عشایری هستم!»

این نشست صمیمانه و پر از شادیِ رقبای دیروز (که با حضور محمدرضا عارف، غلامعلی حداد عادل، محمدباقر قالیباف، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید محمد غرضی و در غیاب مسافر چین علی‌اکبر ولایتی برگزار شد) صرفاً گپ و گعده ای صمیمانه و همدلانه بود. نمایشگاه عکس مختصری هم داشتیم که صحنه رای دادن هر نامزد را به علاوه رهبر انقلاب و مردم به تصویر کشیده بود. 

محسن رضایی حماسه سیاسی 24 خرداد را مایه از پیش رو برداشته شدن بسیاری از خطرها و حوادث دانست، از حضور مردم تقدیر کرد و ادامه داد: «تدابیر مقام معظم رهبری در برگزاری شکوهمند و متقن انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بی نظیر بود. فضا طوری شد که ابهامات گذشته و شک و شبهه‌هایی که در جامعه بوجود آورده بودند نیز حل شد.»

حداد عادل نیز افزود: «انتخابات 24 خرداد، عملا صحت انتخابات 88 را ثابت کرد». رئیس جمهور به میانه بحث می آید: «24 خرداد مقداری متفاوت است. تلقی برخی این بود که شرایط تحریم و فشار، مردم را کاملاً خسته کرده و کسی دیگر به انتخابات اعتنا نمی‌کند. حوادث انتخابات قبلی هم در ذهن بخشی از جامعه شبهاتی ایجاد کرده بود و عده‌ای القا کرده بودند که انتخابات واقعی نیست. اما بخصوص بعد از فرمایشات رهبری در آستانه انتخابات، مردم همه این فضاها را شکستند و نشان دادند که اراده آنان در اداره امور کشور حاکم است».

حداد عادل ادامه داد: «مطلبی که در انتخابات گذشته مهم بود فرهیختگی و تربیت سیاسی ملت ایران بود که هر کس به هر نامزدی که خواست رأی داد و این انتخابات از نظر اجتماعی و امنیت، سالم‌ترین انتخابات‌های منطقه و دنیا بود.»

آقای غرضی هم جلوتر بودن مردم از مسئولان را به عنوان پیام اصلی 24 خرداد ذکر کرد و گفت: «مردم خیلی خوب می‌فهمند که چه موقع باید به جنگ بیگانگان بروند. اما اگر 50 میلیون رأی داده بودند، امروز دیگر آمریکایی‌ها جرأت هیچ مخالفتی نداشتند».

سعید جلیلی هم ابتکار روحانی برای ترتیب چنین جلسه‌ای را نوید الگوی جدیدی از رقابت در نظام مردمسالاری دینی دانست و گفت: «باید مدل جدید رقابت بعد از انتخابات را تمرین کنیم و کمک کنیم تا دولت موفق شود و اگر ضعفی هم دارد برطرف شود؛ این بر خلاف آن است که منتظر بمانیم تا دولت زمین بخورد و رقبا رو بیایند».

نوای اذان که دلنواز شد، فرصت گپ و گفت به پایان رسید. روحانی درباره نماز و نهار جویا شد؛ دکتر نهاوندیان هم بلافاصله می‌گوید «در نهاد (نهاد ریاست جمهوری) راه سفره غذا از سجاده می‌گذرد.»

فبل از آنکه میهمانان صفوف نماز جماعت به امامت روحانی را تشکیل دهند، جدا جدا لوح یادبود این نشست را امضا کردند که تیتری چنین داشت: «همیشه در کنار هم هستیم.»
بر روی این لوح نوشته شده بود: «ما به قدر خاطره‌های خوب خود زنده‌ایم و مردم ایران آن‌قدر خاطره‌های خوب دارند که همواره زنده بمانند. به یاد حضور باشکوه مردم در انتخابات سال 92 یک بار دیگر در کنار هم می‌ایستیم تا به یاد آوریم که همواره مردم خوب ایران پیروزند. اولین سالگرد خلق حماسه سیاسی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری گرامی باد».

این همیشه مردم بوده اند که برای حاکمیت و مسئولان خاطره های خوب ساخته اند، اما پیام نشست همدلی به سیاسیون این بود که «بیائید ما هم برای مردم خاطره های خوب بسازیم.»

پایان بخش این «دیدارِ ماندگار» یک عکس یادگاری بود و شادی و صلواتی که به درخواست آقای آشنا برای سلامتی همه میهمانان قرائت شد.

این دیدار اگر چه اولین بود، امیدوارم به سنتی حسنه تبدیل شود و آخرین نباشد. چون دیدن این تصاویر بیش از هر چیز دل مردم را شاد و امیدوار می کند. مردمِ خوبی که از سالها نزاع و تقابل اشباع و دل آزرده شده اند و خیری ندیده اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها