امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89207
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 120
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود حجتی در هشتمین همایش ملی فرهنگ و مدیریت ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمود حجتی در هشتمین همایش ملی فرهنگ و مدیریت جهادی که امروز (دوشنبه) در تالار همایش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، گفت: مهمترین و حیاتی‌ترین نیاز کشور، تأمین امنیت غذایی است و امیدواریم با پشتوانه روحیه جهادی بتوانیم از عهده این مسؤلیت برآییم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که امروز اساسی‌ترین نیاز کشور ـ که به امنیت ملی هم برمی‌گردد ـ امنیت غذایی است، اظهار کرد: بحران آب شدیدتر شده است و بحران غذا را در پی دارد و امروز که مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند ، اقتصادی می‌خواهیم که در مقابل فشارهایی که از گوشه و کنار وارد می‌آید ، واکسینه و مقاوم باشد.

وی گفت: ما برای اداره کشور حرف‌ها، ارزش‌ها و نگاه‌هایی داریم که ممکن است بعضی‌ها از آن خوششان نیاید و بخواهند بر سر راه ما سنگ‌اندازی کنند، بنابراین ما باید این توانایی و روحیه را ایجاد کنیم که با استفاده از منابع، پول و فرصت‌های موجود و به‌رغم سنگ‌اندازی‌ها، راه‌مان را ادامه دهیم.

حجتی با بیان این که بیشترین سرمایه‌ای که جوامع از دست می‌دهند، فرصت است، تصریح کرد: اگر از فرصت‌ها استفاده نکنیم و از دنیا عقب بیفتیم باید منابع زیادی را برای جبران عقب‌افتادگی‌ها به‌کار بگیریم.

وی در همین حال در توصیف روحیه جهادی گفت: روحیه جهادی یک نوع احساس و مسئولیت بود در مقابل هر آنچه که بر زمین مانده بود و هر آنچه که باید انجام می‌شد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: جهادی‌ها به‌دنبال آن بودند که چه خدمتی و چه کاری را انجام دهند و عنوان و جایگاه رسمی برایشان مهم نبود.

وی با اذعان به این که روحیه جهادی در اوایل انقلاب اسلامی در دو جبهه توسعه و عمران روستایی و جبهه جنگ، تحولی شگرف ایجاد کرد، گفت: اگر به دنبال مدیریت جهادی هستیم باید لابه‌لای این روش‌ها و روحیات، مدیریت جهادی را تعریف و اعمال کنیم.

حجتی خاطرنشان کرد: با توجه به میراث گرانبهایی که در اختیار ماست و با توجه به عقبه شکوهمندی که داریم یعنی بحث جهاد و نگاه‌های جهادی باید از آن درس بگیریم و روش‌های چگونه پیمودن راه را بیاموزیم.

در این همایش آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز طی سخنانی، مدیریت جهادی را عشق خدمت به مردم به امر خدا و برای قرب به خدا تبیین کرد و گفت: خدمت به مردم یک تکلیف اساسی و الهی است.

وی افزود: برای ماندگاری و فراگیر شدن فرهنگ جهادی هر کس و هر مجموعه سازمانی باید از خود شروع کند و نیروهایش را تشویق و راهنمایی کند.

آیت الله عالمی اظهار داشت: اگر خدمت به مردم نادیده گرفته شود و مردم از خدمت افراد شایسته محروم بمانند، جفا است.

وی در عین حال اضافه کرد: خدمت به مردم سختی دارد و لازم است در این راه شکیبا باشیم و توانایی را برای خدمت به مردم همراه کنیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جها کشاورزی اذعان کرد: مردم استحقاق خدمت را دارند و جهادسازندگی هم برای همین امر تأسیس شد.

در این همایش همچنین هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نیروهایی که در سال‌های اول انقلاب اسلامی، جهادسازندگی را تأسیس کردند در واقع نهالی را غرس کردند که حاصل آن ایجاد فرهنگ خاص یعنی فرهنگ جهادی در اداره کشور و خدمت به مردم بود.

وی نیروهای جهادی را سمبل عشق و خدمت به مردم عنوان کرد و ابراز داشت: نیروهای جهادی از همان ابتدا به‌دنبال نوآوری به‌خصوص در بخش صنعت بودند.

هاشمی با تأکید بر احیای روحیه و فرهنگ جهادی در اداره کشور گفت: اگر فرهنگ جهادی زنده می‌ماند و استمرار می‌یافت امروز شاهد مفاسد اقتصادی در کشور نبودیم.

وی جهاد را به معنای مبارزه علیه جهل و بی‌عدالتی دانست و افزود: به‌دلیل همین شعار عدالت‌خواهی، جهادسازندگی توانست ظرفیت اجتماعی زیادی ایجاد کند.

وزیر بهداشت ابراز داشت: جا دارد از ظرفیت‌های وزارت جهادکشاورزی استفاده و لباس خدمت عاشقانه به تن کنیم و با همدلی و مسئولیت‌پذیری، این جسارت را به جوانان بدهیم که با نوآوری و خدمت، میزان رضایتمندی مردم را افزایش دهند .

جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی هم در این همایش، فرهنگ جهادی راه فرهنگ ایثار و تلاش وافر برای محرومیت زدایی تعریف کرد و گفت: یکی از اهداف این همایش ،نهادینه کردن فرهنگ جهادی و الگوسازی از آن درجامعه است.

وی درعین حال احترام به شأن انسانی و نیروی کار سازمانی و پرهیز از دستیابی به اهداف سازمانی به هر وسیله و رویکرد را از الزامات مدیریت جهادی عنوان کرد.

جوادی افزود: دراین راستا و با هدف احیا و بهسازی دوباره رویکرد و فرهنگ جهادی لازم است از طریق بسیج امکانات و منابع موجود نسبت به تقویت مؤلفه‌های جهادی و طراحی مدل بومی مدیریت جهادی، اقدام و بستری برای شالوده‌های فرهنگی سازمان به‌منظور عملیاتی کردن این مدل فراهم کرد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها