امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8922
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه جدید مجلس برای دومین سال فعالیت مجلس نهم، اظهار داشت: انتخابات هیئت رئیسه جدید در زمان مقرر برگزار می‌شود.

وی افزود: در ماده 14 آئین‌نامه داخلی آمده است که در سالروز انتخاب هیئت رئیسه قبلی، باید انتخابات هیئت رئیسه جدید برگزار شود بنابراین سه‌شنبه هفته آینده 7 خرداد ماه، انتخابات هیئت رئیسه جدید مجلس برگزار می‌شود.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه انتخابات هیئت رئیسه سال گذشته  9 خرداد ماه برگزار شد، گفت: از آنجایی که 9 خرداد ماه امسال روز پنج‌شنبه هفته آینده است لذا انتخابات هیئت رئیسه 7 خرداد ماه برگزار می‌شود و روز چهارشنبه برابر با 8 خرداد ماه همه نمایندگان مجلس در سالروز آغاز به کار پارلمان به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند.

حسینی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه حداد عادل روز گذشته گفته بود احتمالا برگزاری انتخابات هیئت رئیسه با 10 روز تأخیر انجام می‌شود، توضیح داد: شاید به این دلیل آقای حداد عادل چنین حرفی گفته که زمان انتخابات هیئت رئیسه دائم سال گذشته را در نظر گرفته است اما ما هفته آینده پس از تشکیل جلسه علنی برای چهارمین هفته کاری پشت سر هم، برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در پنجمین هفته تشکیل جلسه علنی نمی‌دهیم یعنی مجلس از 12 خرداد تا 17 خرداد جلسه علنی نخواهیم داشت.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 14 و 15 خرداد ماه نزدیک است شاید برنامه تجدید میثاق سالانه نمایندگان مجلس با بنیانگذار کبیر انقلاب به آن زمان موکول شود اما این موضوع امروز در جلسه هیئت رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا زمان حضور نمایندگان مجلس در حرم مطهر امام (ره) تعیین شود، هر ساله نمایندگان مجلس بعد از برگزاری انتخابات هئیت رئیسه جدید در حرم مطهر حضرت امام (ره) برگزاری تجدید میثاق حضور می‌یافتند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها