امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89226
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،«ریچاردهاس»، رییس شورای روابط خارجی آمریکا و تحلیلگر امور بین‌المللی طی یادداشتی در روزنامه ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،«ریچاردهاس»، رییس شورای روابط خارجی آمریکا و تحلیلگر امور بین‌المللی طی یادداشتی در روزنامه «فایننشال تایمز» می‌نویسد: آمریکا باید در سیاست‌هایش نه بر اساس تقویم زمانی بلکه بر اساس وضعیت داخلی بازنگری کند.

هاس می‌نویسد: با گذشت 100 سال از ترسیم خاورمیانه فعلی توسط انگلیس و  فرانسه، هم اکنون این منطقه درگیر نبردهای قومیتی، مذهبی و سیاسی شده است و هر ساعت به حجم درگیری سیاسی _مذهبی افزوده می‌شود.

وی نوع اقدام‌های آمریکا در بیرون راندن «صدام حسین»، رییس جمهور سابق عراق در سال 2003 را باعث پیدایش درگیری‌های قومی فعلی دانست و افزود که نوع رویکرد آمریکا در عراق باعث شد تا ایران به حمایت از حکومت شیعه این کشور بپردازد و جمهوری اسلامی  را مبدل به مهمترین رقیب و منطقه‌ای خود بکند.

هاس، اوباما را متهم به عدم تلاش در استقرار نیروهای بین‌المللی در عراق برای مقابله با رویدادهای کنونی این کشور کرد.

ریچارد هاس در ارتباط با سوریه و اشتباه اوباما در تجهیز گروه‌های افراطی می‌نویسد: آمریکا درقبال سوریه باید اقدامات بیشتری انجام می داد به‌ویژه هنگامی که وی تصمیم گرفت حکومت «بشار اسد» را سرنگون کند اما با عدم اقدام به موقع در این کشور و علیه اسد در حقیقت خلائی‌ را در سوریه ایجاد کرد که نه تنها منجر به سقوط وی نشد، بلکه جبهه دیگری را ایجاد کرد و نیروهای داعش از آن سربرآوردند.

رییس شورای روابط خارجی آمریکا با اشاره به نفوذ معنوی ایران در کشور شیعه عراق خاطر نشان می‌سازد که آمربکا نباید بگذارد ایران در این کشور برتری فوق العاده‌ای ‌پیدا کند. ایرانی که حامی دولت شیعه این کشور است.

هاس در ادامه افزود: برای جلوگیری از نفوذ کامل ایران به عراق به بهانه حمایت از دولت «نوری المالکی» در برابر نیروهای داعش، آمریکا باید حملات خود را علیه نیروهای داعش شروع کند.

ریچارد هاس در ادامه به دولت اوباما توصیه می‌کند که کمک‌های خود به دولت عراق را برای مقابله با ایران محدود نکند و همچنین باید به مخالفان دولت اسد و نه گروه‌های افراطی و نیز دولت اردن کمک کند.

وی درباره سیاست‌های آمریکا در افغانستان به دولت این کشور توصیه می‌‌کند تا قبل از پایان سال 2016 تمام نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون بکشد.

هاس در توصیه به دولتمردان آمریکا می‌گوید: اتخاذ سیاست‌های خارجی با نگاه صرف به تقویم و بدون درنظر گرفتن شرایط داخلی اشتباه است.

وی در خاتمه از اوباما می‌خواهد تا گفتگوهای تازه‌ای را با ایران، روسیه، ترکیه و امارات متحده عربی آغاز کند.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها