امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89243
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر یکشنبه به وقت محلی در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر یکشنبه به وقت محلی در دیدار رئیس‌جمهور اروگوئه که در حاشیه اجلاس گروه ۷۷ برگزار شد، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و همکاری‌ها با اروگوئه در تمامی زمینه‌ها خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران آمادگی دارد دانش و تجربیات خود را در اختیار اروگوئه قرار دهد بر لزوم برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

وی افزود: برگزاری کمیسیون مشترک فرصت مناسبی است تا دو کشور از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر مطلع شده و زمینه‌های همکاری مشترک را شناسایی کنند.

رئیس‌جمهور اروگوئه نیز در این دیدار با بیان اینکه خواهان گسترش و تعمیق روابط در همه زمینه‌ها با ایران هستیم، گفت: اروگوئه در چارچوب تنوع بخشی به روابط اقتصادی و سیاسی خود به دنبال توسعه و روابط با کشورهایی مثل جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران در بخش های مختلف افزود: ایران و اروگوئه می توانند برای یکدیگر مکمل اقتصادی باشند و همکاریهای مشترک خود را در بخش‌های مختلف ارتقاء دهند.

رئیس‌جمهور اروگوئه نیز تشکیل کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را ضروری دانست و گفت: نماینده وزارت خارجه اروگوئه را برای پیگیری این کار مامور خواهم کرد.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها