امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8926
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، محمد علی اسفنانی نایب ‌رئیس گروه دوستی ایران و کره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، محمد علی اسفنانی نایب ‌رئیس گروه دوستی ایران و کره جنوبی در دیدار با چونگ مون ‌هو عضو کمیته امور خارجی کره جنوبی که صبح امروز صورت گرفت، با اشاره به پیوند‌های عمیق تاریخی و فرهنگی میان دو کشور ایران و جمهوری کره از توسعه و گسترش روابط فی‌ ما بین در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استقبال کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های بالقوه بسیاری برای گسترش و تحکیم روابط دو کشور وجود دارد، اظهار داشت: ایران و کره جنوبی دو کشور قدرتمند، مهم و اثرگذار در صحنه‌ بین‌المللی هستند و این شاخصه خوبی برای گسترش همکاری‌های میان دو کشور است.

نایب ‌رئیس گروه دوستی ایران و کره جنوبی همچنین با تأکید بر اراده پارلمان جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه و حمایت همه‌جانبه روابط با کره جنوبی افزود: دو کشور باید تلاش کنند تا از تمام ظرفیت‌های خود جهت توسعه روابط دو کشور به ویژه در بعد فرهنگی،‌اقتصادی و آموزشی بهره بگیرند.

چونگ مون ‌هو عضو کمیته امور خارجی پارلمان کره جنوبی نیز در این دیدار دو کشور ایران و کره جنوبی را دارای مشترکات فرهنگی فراوانی دانست و بر ضرورت گسترش روابط فی‌مابین با استفاده از ظرفیت‌های موجود تأکید کرد و گفت: امیدواریم با تلاش‌های مجدانه روند رو به ‌رشد ارتباطات و همکاری‌های ایران و کره جنوبی روز به روز شاهد پیشرفت‌‌های بیشتری باشیم.

وی در پایان از تداوم همکاری‌های فی‌مابین به ویژه مناسبات پارلمانی استقبال کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها