امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89261
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، سردار سیدضیاء الدین حزنی فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، سردار سیدضیاء الدین حزنی فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه در مراسم گرامیداشت روز مستضعفین در نیروی زمینی سپاه، گفت: 3245 پروژه قرارگاه قرب را نیروی زمینی طی دو سال اخبر به پایان رسانده است و امسال نیز 7285 پروژه به این نیروی توانمند واگذار شده است.

حزنی با ارائه گزارشی از عملکرد سپاه در رفع محرومیت مناطق مرزی، گفت: وقتی نیاز مناطق محروم روز به روز جدی‌تر شد و امکانات و ظرفیت‌های ارگان‌های اجرایی حداقلی بود سپاه به میدان آمد تا این روزنه‌های نفوذپذیر گسترش پیدا نکند و دشمنان به مقاصد شوم خودشان نرسند.

وی با اشاره به تبلیغات گسترده دشمنان در مرزها برای واگرایی، تصریح کرد: اقدامات مناسب و شایسته محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی سپاه باعث شده تا دشمنانی که تا دیروز برای واگرایی مردم ایران در مرزها تبلیغ می‌کردند امروز با همگرایی جمعیت این مناطق، مأیوس شوند.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اهداف اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی پرداخت و گفت: رفع فقر و محرومیت، پیوند مردم با نظام از طریق ایجاد محبوبیت، اثبات کارآمدی نظام، ایجاد بارقه امید و نشاط، رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت، ترمیم خرابی‌ها و آبادانی مملکت و نمایش باشکوه نظام اسلامی، حفظ شور و شعف برای پاسداری از نظام و حل مشکل مردم محروم و ستمدیده از اهداف سپاه در راستای انجام مأموریت محرومیت زدایی در مناطق مرزی است.

وی افزود: البته ایجاد امنیت پایدار در رأس همه این اهداف قرار دارد و جزو بدیهیات قرارگاه سازندگی کوثر به حساب می آید.

حزنی با بیان اینکه 90 درصد اقدامات قرارگاه محرومیت زدایی عمرانی و تنها 10 درصد غیرعمرانی است، تصریح کرد: عمده طرح‌های پروژه‌های محرومیت‌زدایی کوچک، زودبازده، عام المنفعه و فاقد پیچیدگی‌های فنی و مهندسی است که در راستای برقراری امنیت پایدار و ساماندهی نظام انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر ضمن اشاره به احداث و بهره‌برداری اقدامات عمرانی چون خانه بهداشت، غسالخانه، 2000 کیلومتر جاده روستایی، 60 فقره موج شکن، افزود: ساخت و راه‌اندازی مسجد در مناطق دورافتاده و مرزی کشور جزو پروژه‌هایی است که متأسفانه با یک عقب ماندگی و افت قابل توجهی مواجه هست که بنابر تأکید مقام معظم رهبری لازم است در سال جاری با عزم راسخ و مجدانه کار دنبال شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 3245 پروژه قرارگاه قرب را نیروی زمینی طی دو سال اخیر به پایان رسانده است و امسال 7285 پروژه به این نیروی توانمند واگذار شده تا با مشارکت 5 قرارگاه مأموریتی خود بتواند آنها را محقق و به بهره‌برداری برساند.

پیش از سخنان سردار حزنی، سردار منصوری مسئول قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه نیز گزارشی از عملکردی نیروی زمینی سپاه اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های قرارگاه محرومیت زدایی در 15 محور اعم از بازسازی و احداث 390 مسجد، تکمیل 12 حوزه علمیه، 43 مورد ساخت غسالخانه، 60 پروژه ساخت پل، ساخت 39 خانه عالم، 18 مدرسه تقسیم بندی شده است. البته در کنار این اقدامات عمرانی، 27 هزار نفر لوازم التحریر، 24 هزارنفر سبدکالا توزیع و 960 هزار نفر نیز از سوی پزشکان بیمارستان صحرایی تحت درمان قرار گرفتند.

در پایان این مراسم با اهداء لوحی از تلاش‌های بی‌وقفه فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر سپاه توسط معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و تصاویر به دست آمده از اقدامات محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه در طول سه سال اخیر برپا شد و به مدت سه روز در معرض بازدید کارکنان نیرو قرار گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها