امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89262
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی عباسپور، نماینده سابق مجلس صبح  امروز(دوشنبه) در گردهمایی جامعه انجمنهای ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی عباسپور، نماینده سابق مجلس صبح  امروز(دوشنبه) در گردهمایی جامعه انجمنهای اسلامی اصناف و بازار که در مسجد امام خمینی بازار تهران برگزار شد، با بیان اینکه به لطف خداوند انقلاب کردیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور ایجاد شد اظهار داشت: نسل آینده در این نظام پرورش می یابند و این یک نعمت است که باید آنرا پاس بداریم، این دولت می آید و می رود، مشکلات کم و بیش در کشور وجود دارد اما هیچ گاه نباید اصالت و گوهر انقلاب به دست فراموشی سپرده شود.

وی ادامه داد:چند سال اخیر در جهان اسلام و در برخی کشورها شاهد حرکتی بودیم که در اصطلاح به بهار اسلامی معروف شده است، انقلاب‌های منطقه بخصوص در مصر با نیت غلبه بر رژیم‌های فاسد خصوصا رژیم منحوس مبارک شکل گرفت،بسیاری از مردم به شهادت رسیدند تا یک حکومت اسلامی اصیل را بر پا کنند اما فقدان یک رهبری واقعی موجب شد حرکات انجام شده به سمت و سوی دیگری برود.

عباسپور تاکید کرد: بحث و نقش رهبری همان چیزی است که در ایران اسلامی بعنوان یک اصل مترقی در قانون اساسی بنام ولایت فقیه آمده است و هماهنگی تمام ارکان نظام اسلامی بعهده رهبری است، نبود یک رهبر واحد و روحانیت اصیل در کشورهایی که قیام بهار اسلامی در آنها شکل گرفت موجب بازگشت به عقب آن کشورها شد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس هشتم با اشاره به قیام مردم مصر و برکناری حسنی مبارک، گفت: فقدان رهبر و برخی تندروی‌ها در مصر باعث شد امروز افرادی بر سر کار بیایند که دوباره مصر را جولانگاه صهیونیستها و آمریکایی ها کنند و از طرف دیگر با تجربه اندوزی آتش زیر خاکستری که ممکن است دوباره منجر به قیام مردمی شود را کنترل نمایند.

وی تصریح کرد: مشکلات و بلایایی که از آغاز انقلاب اسلامی توسط دشمنان بر سر کشور و ملت آمد بسیار گسترده بود و امروز نیز ادامه دارد، آنها یکروز جنگ را بر ما تحمیل کردند و روز دیگر دولتمردان ما را در عملیات تروریستی به خاک و خون کشیدند اما با وجود رهبری حضرت امام(ره) و در ادامه مقام معظم رهبری،دشمنان هیچگاه نتوانستند به آنچه مد نظرشان است دست یابند.

عباسپور ادامه داد: هدف اصلی دشمنان از بوجود آوردن چنین مشکلاتی ،ایجاد شکاف بین روحانیت اصیل و رهبری و ملت ایران بود که به خواست خداوند نتوانستند به موفقیت دست یابند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: مشکلات در کشور زیاد است، نابسامانی مالیاتی،مشکلات اشتغال و کسب و کار و .... همگی نباید موجب شود ما نعمت داشتن نظام اسلامی را زیر سوال ببریم، ما باید به جوانان خود بگوییم که کشور قبل از انقلاب در چه وضعیتی قرار داشت و اکنون کجا هستیم.

وی افزود: مشکلات با تدبیر دولت قابل حل است،انشاالله متخصصان اقتصادی با همراهی دانشگاهیان گرامی بتوانند مشکلات را به حداقل برسانند اما آنچه که مهم است شکرگزاری از نعمت انقلاب و رهبری است که خداوند به ما عطا فرموده است.

عباسپور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اتحاد ایجاد اتحاد بین مردم اظهار داشت:کنترل غرب بر روی انقلاب‌های منطقه وقتی بوجود آمد که توانست اتحاد مردمی را از بین ببرد.یکی از این راهها ایجاد بحث قومیتی است، همین بحث موجب شد تا فجایعی که نظیر آنرا در سوریه مشاهده می‌کنیم بوجود آید که بحمدا... این اتفاقات نیز در حال اتمام است .

نماینده سابق مجلس در ادامه سخنانش افراطی گری مورد پسند هیچ جامعه ای ندانست و اظهار داشت:غرب وقتی دید که نمی‌تواند با قوانین مترقی و درخشان اسلام مبارزه کند،ابتدا شیعیان را به جنگ ستیزی متهم کرد و وقتی بازهم شکست خورد،گروههای افراطی را جهت ضربه زدن به اسلام بوجود آورد، چند سال گذشته که بحث طالبان را داشتیم و اکنون داعش که با نام اسلام در حال بوجود آوردن فجایع بیشماری هستند. در سوریه مردم سنی آن کشور از این گروه نفرت دارند.

وی ادامه ادامه داد: قوانین آنها را ببینید،کجای اسلام زنان بعنوان عناصر درجه هشتم جامعه اسلامی هستند،آنچه را که ما از روایات و رفتار پیامبر اسلام می دانیم ،جز احترام به زنان مسئله دیگری نبوده است، یک تصویر خشن و غیر منطقی در سطح جهان از اسلام نشان داده شده است. این همان تندرویهایی که دولت آقای مرسی در مصر انجام داد و نتیجه اش را هم دید و موجب شد که همراهی مردمی در مصر را از دست بدهد. در انتخابات اخیر این کشور نیز زیر 50 درصد واجدین الشرایط شرکت نمودند.

عباسپور افزود: رهبر معظم انقلاب به کشورهای غربی هشدار دادند که جوانانی را که با شستشوی مغزی به استخدام گروههای افراطی در می آورید برای خود غربیها یک خطر بزرگ هستند و باید باور کرد که در آینده شاهد خواهیم بود که غرب چه ضربه ای از کسانی که خودشان آنها را تربیت کرده اند خواهد خورد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهارداشت: امام وقتی پایگاههای بسیج را بنا نهاد به فکر چنین روزهایی بود. به رغم برخی از انتقادات به این نیروی مردمی باید توجه کنیم، که این نیروی عظیم چه خدماتی را به کشور ارزانی داشته است.

وی ادامه داد: حرکتی شبیه حرکت گروه داعش را در مقیاس بسیار بزرگتر توسط گروهک منافقین شاهد بودیم .در اواخر جنگ تحمیلی و با پشتیبانی ارتش عراق و برنامه ریزی بسیار گسترده آنها می‌خواستند کشور را تصاحب کنند آنها حتی رئیس جمهور خود را تعیین کرده بودند. اما حرکت بسیجی وار ملت ایران آنچنان ضربه ای به آنها وارد کرد که نتوانستند سر پا بایستند.

عباسپور افزود: اطراف کشور را کشورهایی فرا گرفته که سر سپرده غرب و آمریکایی‌ها هستند،میلیاردها دلار برای ادوات جنگی هزینه کرده اند،به همین دلیل است ما باید مراقب حافظ نظام و انقلاب و ولایت فقیه باشیم.

نماینده سابق مجلس تاکید کرد:استحکام،استمرار و اقتدار نظام به لطف حضور ولایت فقیه و رهبری است نباید اصولمان را خدشه دار کنیم تلاش دولت و مجلس باید برای حل مشکلات مردم باشد، نباید کاری کنیم که گرفتار افرادی شویم که در دولت‌های نهم و دهم حضور داشتند زیرا بزرگترین فسادها دراین دو دولت صورت گرفت.

وی ادامه داد: ما باید حافظ و پاسدار زیربناها باشیم، باید روحانیت معظم را که زیر بنای اصلی نظام است را پاسداری
کنیم.
عباسپور با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5  اظهارداشت: در مذاکره باید مذاکره انجام داد نه اینکه مانند آنچه در گذشته بخصوص در مذاکرات آلماتی شاهد بودیم به احوالپرسی ختم شود.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: مطمئن باشید گروه مذاکره کننده ایران و در راس آن فرد تحصیلکرده و متخصصی بنام دکتر ظریف که از گذشته تا کنون در دستگاه دیپلماسی کشور دارای جایگاه رفیعی است می‌توانند با در نظر گرفتن خط قرمزها و آنچه مد نظر رهبری است در مذاکرات به موفقیت دست یابند.

وی ادامه داد: کشور امروز دارای آنچنان پتانسیلی در رابطه با افراد متخصص انرژی هسته ای است که دیگر طرف آمریکایی نمی تواند پیش شرطهای غیر منطقی را برای ما روی میز قرار دهد.

عباسپور تصریح کرد: وقتی صحبت از تعطیلی رآکتورها می‌شود باید با یک فرمول ساده به آنها فهماند که حداقل سوخت برای رآکتور بوشهر حدود 30 تن است و آنچه آنان می‌گویند در رابطه با رآکتورهای فعال جهت غنی سازی چند گرم اورانیم بدرد میخورد.

نماینده سابق مجلس گفت: متاسفانه در کشور تندرویهایی نیز صورت می‌گیرد،هر زمان توافقات دچار مشکلاتی می شود،افرادی از داخل اظهار خشنودی می‌کنند،این افراد نباید جلوتر از رهبری حرکت کنند ،رهبری با تمام توان بر این مذاکرات احاطه دارند. در دولت قبل حرکت مخالف رهبری و یا جلوتر از رهبری بسیار باب شد که باید جلوی آن گرفته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها