امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89269
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز (دوشنبه) در دیدار با «آنتو گوتوس» کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ژنو به بیان دغدغه‌های جمهوری اسلامی ایران در مورد آوارگان افغانی پرداخت و خواستار اهتمام جدی و عملی سازمان ملل متحد و جامعه ملل به یافتن راه حلی برای این موضوع شد.

وزیر کشور با اشاره به میزبانی ملت و دولت ایران در طول بیش از سه دهه گذشته از آوارگان و مهاجران کشورهای همسایه و نقش کشورمان در به عهده گرفتن سهم بزرگی از این مشکل جهانی، بر افزایش بیشتر و مؤثرتر کمک‌های جامعه بین‌الملل در این زمینه تأکید کرد.

وی تصریح کرد: مجامع بین‌المللی و از جمله کمیساریای عالی پناهندگان باید اقدامات و تسهیلات لازم را برای بازگشت داوطلبانه مهاجران و پناهندگان به میهن خود را فراهم و فعالانه‌تر رفتار کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه باید قدم‌های بزرگ و عملیاتی برداشت، افزود:‌ پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران به‌طور مشخص این است که در اقدامی مشترک و در زمان و هدفی معین برنامه منسجمی را طراحی و اجرا کنیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به‌زودی با مسدود کردن کامل مرزهایش مانع از ورود غیر مجاز آوارگان خواهد شد و تا یک سال دیگر نیز وضعیت آوارگان غیر مجاز را ساماندهی خواهد کرد.

همچنین «آنتونو گوتوس» نیز در این دیدار، جمهوری اسلامی ایران را شریک بسیار بزرگ و متعهد خود در رسیدگی به امور پناهجویان افغانی ذکر کرد و از نقش انسان‌دوستانه و حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران در امور پناهندگان و مهاجرین تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها